НОВИНИ

Президент Кіпру пропонує змінити конституцію і посилити відповідальність влади

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс представив у понеділок ініціативи з модернізації держави. Семисторінкову заяву голови держави поширила його адміністрація.

Анастасіадіс пропонує змінити конституцію: розширити коло злочинів, за які проти президента може бути порушено кримінальну справу, скасувати депутатську недоторканність, гарантувавши лише повну свободу слова і голосування при виконанні депутатських обов'язків; законодавчо визначити кримінальну та цивільну відповідальність міністрів та посадових осіб за дії або бездіяльність при виконанні їх обов'язків; розширити список чиновників, які мають представляти декларації про доходи і про майно; для контролю достовірності декларацій заснувати спеціальний комітет; прийняти закон про обов'язки посадових осіб звітувати перед комісією з розслідування ситуації в економіці.

Анастасіадіс також запропонував заборонити президенту обіймати цю посаду більше двох термінів поспіль. Двома термінами пропонується обмежити мерів і голів регіонів. Мандат депутатів парламенту і місцевих законодавчих органів пропонується обмежити трьома термінами поспіль.

Президент запропонував також ряд заходів для боротьби з корупцією: провести реформу державного управління, спростивши ряд структур і процедур, впровадити електронний уряд, скоротити витрати, прийняти кодекс поведінки.

Цю реформу пропонується завершити не пізніше грудня 2013 року.

Анастасіадіс пропонує ввести автоматичну систему реєстрації виборців і декриміналізувати обов'язок громадян брати участь у виборах.

Анастасіадіс пообіцяв внести до парламенту законопроекти не пізніше 15 червня - тобто до завершення 90 днів свого перебування при владі, і закликав розглянути їх у пріоритетному порядку.

Нагадаємо, у березні міжнародне агентство Standard & Poor's знизило на один пункт довгостроковий кредитний рейтинг Кіпру. Прогноз за рейтингом був негативний. Однак, згодом прогнози по рейтингам були покращені.

Як відомо, у березні в Брюсселі була досягнута угода з Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом про надання Кіпру допомоги в 10 млрд євро. В межах угоди Кіпр погодився з проведенням жорсткої реструктуризації найбільшого в країні Банку Кіпру та ліквідацією другого за величиною Кіпрського народного банку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.