НОВИНИ

ООН просить владу Сирії пустити в країну інспекторів з хімічної зброї

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав владу Сирії допустити в країну групу інспекторів ООН, яка має перевірити звинувачення про використання хімічної зброї сторонами сирійського конфлікту.

За його словами, інспектори збирають і аналізують наявну інформацію про можливе застосування хімічної зброї, але потребують попрацювати і в самій Сирії, щоб здійснити повне і варте довіри розслідування.

Із вимогою допустити інспекторів ООН звернулися сьогодні до Сирії і США.

Водночас, офіційний представник організації Мартін Несіркі повідомив, що передова група інспекторів з хімзброї в Сирії, яка перебуває на Кіпрі в очікуванні дозволу на в'їзд, включає тільки двох людей, які змінюються на ротаційній основі.

"Всього до комісії входять 15 людей на чолі з Оці Сельстромом. Двоє з них на ротаційній основі постійно знаходяться на Кіпрі в якості передової групи. Інша частина комісії готова до розгортання в Сирії протягом 24-48 годин", - сказав Несіркі.

Як відомо, група інспекторів на чолі з фахівцем зі Швеції Оке Селлстремом була створена ще в березні після того, як і влада Сирії, і збройна опозиція звинуватили одне одного у використанні хімічної зброї в одному й тому ж нападі в місті Алеппо.

Влада Сирії, яка закликала ООН розслідувати обставини, відмовилася допустити на територію країни інспекторів, оскільки ті планували перевірити і твердження опозиції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.