НОВИНИ

Gazeta Wyborcza: Побудовані до Євро-2012 стадіони в Польщі залишаються збитковими

Жоден із чотирьох стадіонів, побудованих до фіналу чемпіонату Європи з футболу 2012 року, у Польщі не зміг досі заробити на своє утримання, і всі завдають містам-організаторам турніру лише збитків. Про це пише Gazeta Wyborcza.

Видання відзначає, що ні міські, ні найняті містами комерційні оператори і футбольні клуби не змогли забезпечити прибуткову роботу стадіонів у Варшаві, Гданську, Вроцлаві та Познані. Більшість заходів, організованих на цих футбольних аренах, завдають збитків.

Вказується, що міста розривають контракти з приватними операторами, а футбольний клуб Lech Poznan відмовляється платити за використання стадіону раніше узгоджену суму в близько $1 млн. і навіть оплачувати рахунки за комунальні послуги.

Газета також відзначає, що нещодавно стало відомо про закриття одного з секторів реконструйованого до Євро-2012 стадіону в Познані, де тріскаються підтримуючі трибуну конструктивні елементи.

На найбільшій футбольній арені в Польщі - Національному стадіоні у Варшаві - згідно з останніми даними, вдалося здати в оренду лише 4 із 65 ексклюзивних лож, які, як планувалося, мають забезпечити левову частку доходів, що дозволяють об'єкту заробляти на своє утримання. За даними газети, виручка від оренди цих лож мала забезпечити більш як $6 млн  на рік.

Значиться, що влада у Вроцлаві цього року вимушена доплатити на утримання стадіону близько $6 млн.  і сподівається, що стадіон сам зможе на себе запрацювати в 2017 році.

Газета пише, що тільки владі в Гданську вдалося продати назву стадіону компанії PGE за  $11 млн.  на 5 років, відзначаючи, що на стадіоні не вдалося організувати жодного заходу. Компанія, що якийсь час була оператором стадіону, залишила після себе близько $2 млн  боргів, які доведеться погасити місту.

Як відомо, польський уряд і влади міст-організаторів Євро-2012 витратили на спорудження і реконструкцію 4 стадіонів близько $1,4 млрд. У квітні минулого року польська DziennikGazetaPrawnа писала, що утримання цих чотирьох стадіонів коштуватиме щорічно близько $18 млн.

Читайте також: Об’єкти Євро-2012 в Україні перетворюються в коштовні пам’ятники популізму влади

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.