НОВИНИ

Львівська прокуратура має намір оскаржити заборону радянської символіки

Прокуратура перевіряє законність прийнятих львівськими органами самоврядування рішень щодо недопустимості використання 8 та 9 травня, під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни, радянсько-комуністичної символіки. Про це повідомили у прокуратурі Львівської області.

У прокуратурі відзначили, що рішення облради  та міської ради  наразі не набрали чинності. 

«Водночас, після належного їх оформлення, підписання і оприлюднення прокуратура Львівської області надасть оцінку законності вказаних рішень, шляхом звернення в суд про їх скасування та визнання дій органів місцевого самоврядування протиправними під час прийняття таких», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на сесії 26 квітня  Львівська обласна рада прийняла рішення про вшанування пам’яті українців, полеглих у роки Другої світової війни, у якому звертається до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських організацій, правоохоронних і силових структур області про недопустимість використання 8 та 9 травня, під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни, радянсько-комуністичної чи нацистської символіки.

У рішенні передбачена рекомендація органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям Львівщини прийняти власні рішення про вивішування в Дні пам'яті жертв Другої світової війни 8 і 9 травня Державного прапора   з траурною стрічкою, а також рекомендується органам місцевого самоврядування звернутися до суду щодо заборони проведення 8 і 9 травня масових заходів та можливих провокацій з використанням червоних прапорів.

25 квітня  депутати Львівської міської ради на сесії також прийняли ухвалу, якою заборонили використання 8-9 травня символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова та оголосили   8-9 травня у місті Львові Днями скорботи за загиблими у Другій Світовій війні та жертвами тоталітарних режимів.

 У 2012 році депутати Львівської міськради також приймали рішення про заборону використання символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.