НОВИНИ

Азаров назвав "незаконними та аморальними" рішення місцевих влад про заборону радянської символіки

Прем'єр Микола Азаров вважає, що рішення місцевої влади про заборону використання радянської символіки під час святкування 9 травня "незаконні та аморальні". Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Хочу сказати вам однозначно: я вважаю, що обласні ради приймають абсолютно незаконні рішення. Більше того, аморальні рішення", - заявив Азаров.

"Називати велике свято День Перемоги Днем скорботи - це ображати пам'ять антифашистів, воїнів-союзників, які по суті дозволили, в тому числі і цим депутатам користуватися світом і демократією", - додав Азаров.

"Я хотів би сказати, що, на жаль, ці поради надзвичайно заполітизовані. Замість вирішення життєво важливих насущних питань вони, по суті, провокують в країні нетерпимість, ворожнечу, і пора б вже виборцям, які вибирають таких депутатів, задати собі питання: чи правильно я роблю, голосуючи за ці політичні сили?", - підкреслив прем'єр.

"Конституція визначила порядок скасування незаконних рішень місцевих органів влади. Цей порядок діятиме, і, безумовно, у влади достатньо можливостей захистити Конституцію і законодавство України", - заявив Азаров.

Нагадаємо, Львівська міська рада ухвалила рішення про оголошення 8-9 травня у місті Львові Днями скорботи за загиблими у Другій світовій війні та жертвами тоталітарних режимів. За це рішення 25 квітня на сесії міськради проголосували 75 депутатів. Водночас, депутати підтримали ухвалу, яка передбачає заборону використання окупаційної символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова.

26 квітня Івано-Франківська міська рада оголосила на території міста 9 травня Днем скорботи за загиблими у Другій світовій війні. Депутати також заборонили в Івано-Франківську розміщення на будинках і спорудах підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності символіки неіснуючих і невизнаних держав (військових формувань)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.