НОВИНИ

У Росії за 16 років від пожеж у психіатричних лікарнях та будинках престарілих загинуло більше 200 людей

У Росії вніч на 26 квітня, загорівся шостий корпус психіатричної лікарні № 14, що у підмосковному селищі Рамєнскій, Дмітровского муніципального району Підмосков’я. В результаті пожежі загинули 38 людей, включно з двома медпрацівниками. Ця пожежа стала однією з найбільших за кількістю жертв у подібних закладах в Росії.

Найбільша пожежа з цієї серії сталася у будинку престарілих у місті Єйську на Кубані в ніч на 20 березня 2007 року. Жертвами пожежі стали 62 людини: 61 пенсіонер і медсестра, 30 осіб госпіталізовано. Ще одна жінка-інвалід, яка вижила у пожежі, померла через добу в лікарні від інфаркту. Причиною пожежі слідство назвало необережність при палінні.

Однією з найважчими наслідками вважається пожежа у московській наркологічній лікарні № 17, що сталася в ніч з 8 на 9 грудня 2006 року. Тоді загинули 46 пацієнтів, ще 214 – встигли евакуйовати з палаючої будівлі. Причиною пожежі, на думку МНС РФ, став підпал ефіром або етиловим спиртом.

У пожежі в будинку престарілих в Тульській області, що сталася 4 листопада 2007 року, загинула 31 людина, ще 4 людини постраждали. Всього з будівлі евакуйовали 293 людини. Слідство розглядало дві версії щодо причин пожежі: коротке замикання і необережне поводження з вогнем.

Влітку 2007 року у селі Катєрінінскоє, Омської області сталася пожежа в будинку престарілих. З 317 осіб, що перебували у триповерховому цегляному будинку, 10 - загинули, ще сім постраждали і четверо - госпіталізовані. Фахівці встановили, що причиною пожежі стала непогашена сигарета.

Ще одна пожежа з жахливими наслідками сталася в ніч з 9 на 10 квітня 2003 року в Махачкалі в інтернаті для глухих. В результаті загинули 30 дітей, ще 119 осіб опинилися в лікарні з опіками та отруєнням димом. Встановлена причина пожежі - замикання в електромережі.

Іншою великою трагедією з десятками жертв стала пожежа в селі Подєльськ в Республіці Комі, яка сталася 31 січня 2009 року в будинку-інтернаті для престарілих. В результаті загинули 23 людини, трьох врятували. Слідство встановило, що пожежа сталася через порушення правил протипожежної безпеки.

У грудні 1999 року в психоневрологічному інтернаті Приморська, Ленінградської області пожежа забрала життя 22 людей. Остаточна причина пожежі не встановлена, але слідство розглядало дві головні версії: вибух телевізора і підпал.

18 березня 1999 року спалахнув вкорпус психоневрологічного інтернату у Вологодській області. Тоді 21 людина згоріла заживо, 14 - доставлені в лікарню. Пізніше один з пацієнтів зізнався у підпалі.

16 людей загинули у вогні 12 червня 1997 у будинку престарілих у селищі Косья,  Свердловської області. Причина пожежі - необережне поводження з вогнем.

В останні чотири роки настільки страхітливих за своїми наслідками пожеж у закладах для людей з обмеженими можливостями не було. Як правило, спрацьовувала протипожежна сигналізація і людей, якщо не всіх, то переважну більшість вдавалося врятувати з палаючої будівлі.

Наприклад, минулого року у грудні під час пожежі у психоневрологічному диспансері в місті Бєльов, Тульської області, загинули дві людини, при цьому понад 300 людей вдалося евакуювати.

У листопаді того ж року в селищі Молочноє, Вологодської області, де розташований будинок для престарілих та інвалідів, через паління в ліжку постраждали три людини, сам курець загинув. 30 людей вдалося врятувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.