НОВИНИ

Vanco Prykerchenska відновили ліцензію на розробку шельфу

Державна служба геології та надр відновила дію ліцензії компанії Vanco Prykerchenska Ltd (Британські Віргінські острови) на розробку Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря. Про це повідомив представник відомства.

За його словами, Держгеології в рамках мирового врегулювання спору між Україною і Vanco скасувала наказ Міністерства охорони навколишнього середовища (зараз - Міністерство екології та природних ресурсів) від 2008 року, яким анульовано ліцензію компанії.

Як відомо, 19 жовтня 2007 року між Кабінетом Міністром і компанією Vanco International (Бермудські острови) було підписано УРП щодо Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.

Vanco International передала усі права й зобов'язання щодо УРП Vanco Prykerchenska.

Це стало основною причиною розірвання з боку Кабміну Юлії Тимошенко угоди й початку міжнародного розгляду, позивачем у якому виступила Vanco Prykerchenska.

Наприкінці грудня 2012 року Стокгольмський арбітраж затвердив мирову між Україною та Vanco Prykerchenska.

Vanco International є 100%-ой дочірньою компанією Vanco Energy Company (США), якою володіють акціонери групи компаній "Лукойл".

Vanco Energy володіє тільки 25% Vanco Prykerchenska, іншими власниками виступають: корпорація ДТЕК (Донецьк), інвестиційна компанія Integrum Technologies Limited (Австрія), а також компанія Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького на паритетних засадах.

30 січня 2013 року стало відомо, що ДТЕК, який контролює Ренат Ахметов, купує Vanco Ukraine Ltd (Британські Віргінські острови). «Угода про покупку ДТЕК контрольного пакету акцій Vanco Ukraine підписана 27 листопада 2012 року», - йдеться у повідомленні Комісії захисту конкуренції Сербії..

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.