НОВИНИ

Янукович подякував державам і народам за допомогу в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Президент Віктор Янукович висловив подяку державам, які надають допомогу Україні для ліквідації наслідків аварії в Чорнобилі. Про це йдеться у зверненні глави держави до українського народу у зв'язку з Днем Чорнобильської трагедії.

«Україна сьогодні вшановує героїв, які у різний час самовіддано рятували нашу землю, не допустивши розповсюдження смертельної небезпеки», – сказано у зверненні.

Президент висловлює подяку «державам, народам, усім небайдужим, хто продовжує надавати допомогу у ліквідації згубних наслідків аварії, тим, хто нині виконує відповідальну роботу з їх мінімізації, зводить нове надійне укриття над зруйнованим реактором».

«Пам'ять про велику трагедію закликає до згуртування та консолідації зусиль влади й суспільства навколо вирішення складних завдань, пов'язаних із реалізацією проектів створення на Чорнобильській АЕС екологічно безпечної системи, реабілітації забруднених територій, їх подальшого розвитку. Це потребує від нас постійної мобілізації значних бюджетних коштів і трудових ресурсів», – наголосив Янукович.

«Водночас максимальну увагу держава повинна приділяти розв'язанню проблем постраждалого населення, постійно дбати про посилення соціального захисту людей, обпалених Чорнобилем», – зазначив глава держави.

Як повідомлялося, Європейський банк реконструкції та розвитку надасть Україні додатковий грант у сумі  €190 млн для завершення проектів будівництва нового безпечного конфайнменту об’єкта «Укриття» та сховища відпрацьованого ядерного палива на майданчику Чорнобильської АЕС.

Нагадаємо, 2011 року під час донорської конференції для України зібрали €550 млн на побудову укриття над четвертим енергоблоком ЧАЕС. Тоді як влада розраховувала отримати набагато більшу суму - €690 млн

У грудні 2011 року голова Міжнародної громадської координаційної чорнобильської ради Юрій Бандажевський звернувся до депутатів Європарламенту з листом, у якому просив перевірити використання коштів, спрямованих на подолання наслідків аварії на ЧАЕС.

Читайте також: Чорна діра. У Чорнобильській зоні зникають сотні мільйонів гривень

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.