НОВИНИ

Мін’юст підготував законопроект про повторні вибори у семи мажоритарних округах

Міністерство юстиції винесло на громадське обговорення законопроект про повторні вибори народних депутатів в семи одномандатних виборчих округах, відповідно до постанови ЦВК та рішення ВАСУ про неможливість встановити достовірні результати виборів на округах 94, 132, 194, 197, 223, 11 та 71. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Законопроект передбачає, що повторні вибори мають бути проведені відповідно до закону "Про вибори народних депутатів " з урахуванням особливостей, визначених у законі «Про повторні вибори народних депутатів до Верховної Ради України VІІ скликання у деяких одномандатних виборчих округах…».

Згідно з законопроектом, вибори проводитимуться на підставі рішення ЦВК, яке має бути прийняте не пізніш як через 15 днів після набрання чинності цього закону.

Висування кандидатів у народні депутати  почнеться на наступний день після опублікування рішення Центральної виборчої комісії

Законопроект також передбачає, що при проведенні повторних виборів народних депутатів  офіційні спостерігачі від іноземних держав та міжнародних організацій, крім прав, визначених законом «Про вибори народних депутатів України», матимуть право отримувати копії протоколів про прийняття окружною виборчою комісією виборчих бюлетенів, передачу дільничним виборчим комісіям виборчих бюлетенів, про підрахунок голосів виборців і встановлення підсумків голосування, про повторний підрахунок голосів виборців.

Підготовка і проведення повторних виборів народних депутатів, згідно із законопроектом, здійснюватиметься за кошти резервного фонду бюджету в порядку, визначеному Кабміном.

Як відомо, 5 листопада2012 року ЦВК визнала неможливим встановити результати виборів народних депутатів у 5 одномандатних округах - № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 225 (Київ, Шевченківський район). Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах.

8 лютого Вищий адміністративний суд позбавив депутатських мандатів Павла Балогу і Олександра Домбровського. Приводом для такого рішення ВАСУ став позов депутата Верховної Ради VI скликання Юрія Кармазіна, який заявив про фальсифікації виборів в округах №11 (Вінницька область) і №71 (Закарпатська область). Вищий адміністративний суд своїм рішенням зобов'язав ЦВК провести повторні вибори в цих округах.

Конституційний Суд відмовив у відкритті провадження у справі за поданням 54 народних депутатів щодо перевиборів на п'яти проблемних округах.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив, що Верховна Рада повинна прийняти окремий закон одноразового використання для вирішення проблеми з призначенням виборів в проблемних округах.  Водночас народний депутат від ПР Володимир Олійник прогнозує початок обговорення Верховною Радою пропозицій Мін'юсту з врегулювання проведення повторних виборів в 5 мажоритарних округах 14 травня.

Політологи прогнозують, що перевиборів у п'яти проблемних мажоритарних округах можна очікувати вже у серпні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.