НОВИНИ

Львів заборонив радянську символіку і оголосив 8-9 травня днями скорботи

Львівська міська рада ухвалила рішення про оголошення 8-9 травня у місті Львові Днями скорботи за загиблими у Другій Світовій війні та жертвами тоталітарних режимів. За це рішення 25 квітня на сесії міськради проголосували 75 депутатів.

Як зазначається у тексті ухвали, «керуючись резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, ч.1 ст. 2 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні“, п. 5 Указу Президента України «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті» від 28 січня 2010 міська рада ухвалила оголосити 8-9 травня у місті Львові Днями скорботи за загиблими у Другій Світовій війні та жертвами тоталітарних режимів”.

Також у тексті документа вказується „щорічно 8-9 травня на всій території міста вивішувати Державний Прапор України з жалобними стрічками, опустити Державний Прапор України на адміністративних будинках місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування, не проводити розважальних заходів, вимкнути святково-декоративну світлову ілюмінацію”.

Крім того, депутати прийняли ухвалу, якою заборонили використання 8-9 травня окупаційної символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова. Ця ухвала була внесена як додаткова у порядок денний. Її підтримали 70 обранців.

Зокрема, як зауважив голова комісії депутатської діяльності та законності Любомир Мельничук, зараз спостерігається тенденція, коли певні політичні партії неукраїнського спрямування, відверті українофоби, намагаються нагнітати ситуацію у Львові щодо трагічних дат в історії України.

Тому, аби не допусти будь-які провокації 8-9 травня, депутати запропонували проект ухвали, який передбачає заборону використання окупаційної символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова.

Депутати її підтримали. Відповідно до ухвали, згадану символіку заборонили використовувати на будівлях, державних установах, комунальних підприємствах Львова та під час проведення масових заходів.

«Заяви політиканів-українофобів про святкування 9 травня та розгортання червоного прапора – символу комуністичного терору − ми розцінюємо як провокацію. Вимагаємо від виконавчих органів державної влади не допустити проведення комуністичного шабашу в Львові. Звертаємося до львів’ян з проханням провести ці дні у молитві за українців полеглих у Другій Світовій війні та жертв тоталітарних режимів», - заявив Мельничук.

Нагадаємо, минулого року депутати Львівської міськради також приймали рішення про заборону використання символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.