НОВИНИ

Німецька прокуратура розслідує справу кухаря Освенцима

Прокуратура німецького Штутгарта началa розслідування відносно 93-річного Ганса Ліпшиця, який визнав, що на початку 1940-х працював в концентраційному таборі в Освенцимі.

За словами самого Ліпшиця, він не має ніякого відношення до вчинення військових злочинів, оскільки був у концтаборі кухарем, а з ув'язненими ніяк не стикався.

Справа проти 93-річного співробітника концтабору було відновлено після засудження в травні 2011 року Івана Дем'янюка, який працював охоронцем у концтаборі Собібор. Тоді суд ухвалив, що незважаючи на відсутність доказів участі у масових вбивствах, Дем'янюк заслуговує покарання.

Ґрунтуючись на цьому прецеденті, німецька прокуратура має намір переглянути низку справ, за якими колишні есесівці були виправдані за відсутністю доказів безпосередньої участі у вбивствах.

Після завершення війни Ганс Ліпшиц емігрував з Німеччини у США, де прожив до 1983 року. Коли з'ясувалося, що при імміграції він приховав своє нацистське минуле, із США його відправили у ФРН. З 1983 року він жив у місті Аален, про що було відомо владі. Раніше його не залучали до суду через відсутність доказів злочинної діяльності.

В Освенцимі в роки війни функціонував найбільший концентраційний табір, жертвами якого стали більше 1,3 мільйона осіб.

Як повідомлялось,  17 березня у віці 91 року в будинку для престарілих в Німеччині  помер українець Іван Дем'янюк, засуджений за співучасть у вбивстві 28 тисяч ув'язнених у нацистському концтаборі в Польщі, де він служив охоронцем.

Нагадаємо, у 2011 році Дем'янюк був засуджений у Німеччині до п'яти років в'язниці. Дем'янюк був визнаний винним у співучасті в масових розправах над в'язнями концтабору Собібор, який знаходився на території Польщі.Однак тоді судова влада дозволила йому залишитися на волі до завершення розгляду апеляції по його справі.

У жовтні минулого року у польському місті Дембно на 109-му році життя помер найстаріший в’язень Освенцима (Аушвіца)Антоні Добровольський. 

Читати також: Справа Івана Дем’янюка. Post Scriptum