НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

В Україні від насильства в сім'ї потерпає 60% дітей

З початку року в міліцію надійшло майже 37 тисяч скарг на прояви насильства в українських сім’ях. Про це заявив представник Департаменту громадської безпеки МВС Андрій Лабунь під час міжнародної конференції «Надання допомоги постраждалим від насильства», організованої Міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла Страда-Україна».

«На сьогоднішній час на профілактичному обліку органів внутрішніх справ перебуває 101 тисяча 600 осіб-правопорушників, що застосовують насильство в сім'ї. З них: 92 тисячі 500 чоловіків та 8 тисяч 900 – жінки, решта - підлітки. Зокрема, з початку року на облік поставлено 22,8 тисяч осіб: 20,7 тисячі – чоловіки і 2,1 тисячі – жінки. Крім цього, з початку року надійшло 36,9 тисячі заяв та повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних з насильством в сім’ї, за якими розпочато 3,6 тисячі досудових розслідувань. Також винесено 25,3 тисячі офіційних попереджень, 1 тисячу 100 осіб направлено на корекційну програму і складено понад 30 тисяч адміністративних протоколів», – повідомив він, додавши, що офіційна статистика – це лише 40% від реальної картини.

Представник МВС також зазначив, що штраф за відповідні порушення становить від 51 грн.

«До покарання, згідно із законодавством, відносять також виправні роботи, а також адмінарешт – до п’яти діб. У випадку повторення порушення санкції збільшуються втричі. Однак, це вирішує суд», - зауважив правоохоронець.

Президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко, у свою чергу, заявила, що протягом останніх років кількість консультацій, котрі надає організація є не меншою, ніж 1000 щомісяця.

«90% постраждалих від домашнього насильства складають жінки», – додала вона.

Водночас, за попередніми результатами дослідження, що було проведено за підтримки фонду ЮНІСЕФ у всіх регіонах України, майже 60% дітей у віці до 2 до 14 років страждають від психологічного чи фізичного насильства.

«Це дослідження проводилося серед 12 тисяч домогосподарств України. І хоч остаточні результати його будуть оприлюднені в червні цього року, однак, уже з попередніх висновків випливає, що 11% членів цих родин вважають, що домашнє насильство – це нормальний метод поводження з дітьми. А близько 10% чоловіків вважають, що вони мають право бити своїх дружин або дітей», – повідомила голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо, наголосивши, що проблема не тільки в поширенні домашнього насильства, але й в непоінформованості суспільства з цього питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.