НОВИНИ

У Пшонки розтлумачили його слова про суд над Тимошенко

Прес-служба Генеральної прокуратури заявляє, що журналісти неправильно зрозуміли слова генпрокурора Віктора Пшонки про начебто можливий розгляд судом справи ЄЕСУ без Юлії Тимошенко. Про це йдеться у заяві прес-служби ГПУ.

«Генеральний прокурор Віктор Пшонка, відповідаючи на запитання журналістів під час брифінгу в м. Одеса, пояснив, що судовий розгляд справи Ю. Тимошенко по суті не може відбутися без її особистої присутності в суді», - стверджують у ГПУ.

У прес-службі  відзначають, що генпрокурор зазначив про те, що вже протягом року триває затягування судового розгляду справи через неявку Тимошенко до Київського районного суду м. Харкова.

«Генеральний прокурор зауважив, що чинним законодавством не передбачено процедури, яка б дозволяла через постійну відсутність підозрюваної особи у суді відмовитися від винесення судового рішення по суті справи.  Тому, Віктор Пшонка резюмував, що рано чи пізно судове рішення у справі все одно буде винесено. Яким буде це рішення – визначатиметься виключно судом», - заявляють у прес-службі.

«Поки що і прокурори, і судді чекають на рішення підозрюваної прибути до суду, але судовий розгляд справи по суті все одно рано чи пізно, але має розпочатися за присутності підсудної особи», - додають у ГПУ.

Нагадаємо, 23 квітня Пшонка на брифінгу в Одесі, заявив про можливу примусову доставку Тимошенко у суд. Крім того, він сказав: "Юлія Тимошенко в шістнадцятий раз відмовляється від появи на судовому засіданні у Харкові ... знайдіть мені, в якому законі виписано, що якщо Тимошенко не хоче йти до суду, судового рішення не повинно бути? Ні, воно має бути, і буде. Не сьогодні, завтра, але рішення повинно бути", - цитує Пшонку інформагентство Інтерфакс-Україна.

23 квітня суд у справі ЄЕСУ знову був перенесений у зв'язку з відсутністю Тимошенко. Наступне засідання заплановане на 21 травня.

Суд розпочав розгляд справи ЄЕСУ 19 квітня 2012 року. Юлію Тимошенко «обвинувачують в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкраданні та замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовій підробці та в ухиленні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку».

На жодному засіданні Тимошенко, яка з 9 травня 2012-го перебуває на лікуванні у харківській лікарні, не була присутньою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.