НОВИНИ

Азаров вважає, що Україні не потрібна опозиція, яка домагається його відставки

Україні не потрібні такі претенденти на владу. Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров відкриваючи засідання уряду 24 квітня.

«Стратегія опозиції «чим гірше, тим краще» провалилася. Натомість уряд отримав мандат довіри до курсу, який проводить. Таким чином, це - позитивна оцінка нашої соціально-економічної політики з боку конструктивної більшості у Верховній Раді та українського суспільства», - пояснив Азаров.

За його словами, у Раді відбулося повноформатне обговорення діяльності Кабінету Міністрів, але «не можу сказати, що обговорення було повноцінним»..

«Конструктивної професійної розмови, в якій зацікавлене наше суспільство, не сталося. Критика опозиції була ні конструктивною, ні змістовною, ні правдивою. Натомість був набір звичних для них популістських гасел. А гасла ще нікого не нагодували», - підкреслив Азаров.

Він також наголосив, що «дорікати уряду тим, що на основних наших ринках збуту відбулось падіння, проте українська економіка минулого року все ж продемонструвала хоч невелике (на 0,2%), але зростання – просто непрофесійно».

«Ставити нам у провину, що уряд спочатку накопичив валютні резерви, а потім витрачав їх на добросовісну оплату боргів попередніх років і на оплату дорогого – їх же, нинішньої опозиції, стараннями, унікально дорого газу, – все це просто деструктивна дезінформація суспільства. А докоряти нам тим, що ми здійснили пенсійну реформу, в той час як зобов’язання України перед МВФ зробити це підписала колишня прем’єр-міністр – просто аморально. До речі, незважаючи на тиск, ми здійснили пенсійну реформу у найбільш м’якому серед всіх європейських країн варіанті», - вважає прем’єр.

Він запевнив, що сподівався предметної дискусії і детального аналізу програми активізації економіки України, розробленої урядом.

Але, за його словами, як виявилося, практична робота опозицію не цікавить, оскільки «не здатні вони на фаховий прагматичний аналіз і співпрацю», а «навпаки, наочно продемонстрували суспільству, що зацікавлені лише в дестабілізації ситуації, а відповідати ні за минулі свої рішення, ні за майбутні дії не хочуть».

«Україні не потрібні такі претенденти на владу», - наголосив Азаров.

Він ще раз подякув «конструктивній частині Верховної Ради України за підтримку уряду і за ділову критику».

Як повідомлялось, 19 квітня Верховна Рада не змогла висловити недовіру Кабінету міністрів. «За» відставку уряду Миколи Азарова проголосували 190 народних депутатів з 226 необхідних.

Під час голосування за відставку уряду в залі Ради були відсутні 14 депутатів з опозиційних фракцій – по 7  з Батьківщини та УДАРу. Лідер партії УДАР Віталій Клико також був відсутній під час голосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.