НОВИНИ

Пшонка попередив про можливу примусову доставку Тимошенко до суду

Генеральна прокуратура розглядає можливість звернення до суду щодо примусової доставки екс-прем'єра Юлії Тимошенко на судове засідання у справі про зловживання корпорації ЄЕСУ. Про це заявив генпрокурор Віктор Пшонка у ході брифінгу в Одесі.

"Тимошенко повинна постати перед судом, тому в частині її хвороби є висновок судової медичної експертизи про те, що вона може співпрацювати зі слідством і судом. Є висновок кваліфікованої комісії МОЗ, де написано, що курс лікування вона пройшла, і підлягає виписці, тому прийде час, і, не виключено, що держобвинувачення поставить перед судом, а суд зобов'язаний винести рішення в частині того, щоб Тимошенко була доставлена ​​до суду і стала учасником судового процесу", - заявив Пшонка.

Крім того, він додав, що навіть у разі, якщо Тимошенко не буде доставлена ​​до суду, судове рішення буде прийнято.

"Юлія Тимошенко в шістнадцятий раз відмовляється від появи на судовому засіданні у Харкові ... знайдіть мені, в якому законі виписано, що якщо Тимошенко не хоче йти до суду, судового рішення не повинно бути? Ні, воно має бути, і буде. Не сьогодні, завтра, але рішення повинно бути", - заявив генпрокурор.

Він також додав, що інші кримінальні справи, які в даний час розслідуються відносно Тимошенко, близькі до того, щоб бути переданими на розгляд до судів.

"Є кримінальні справи, які розслідуються, і вони на стадії завершення. Вони також будуть направлені до суду", - заявив Пшонка.

Нагадаємо, сьогодні суд у справі ЄЕСУ знову був перенесений у зв'язку з відсутністю Тимошенко. Наступне засідання заплановане на 21 травня.

Суд розпочав розгляд справи ЄЕСУ 19 квітня 2012 року. Юлію Тимошенко «обвинувачують в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкраданні та замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовій підробці та в ухиленні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку».

На жодному засіданні Тимошенко, яка з 9 травня 2012-го перебуває на лікуванні у харківській лікарні, не була присутньою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.