НОВИНИ

Азаров не уявляє, як зараз можна помилувати Тимошенко

При розгляді клопотання про помилування екс-прем'єра Юлії Тимошенко, Комісії при президенті України з питань помилування, ймовірно, слід було б дочекатися завершення судового процесу за її звинуваченням у причетності до замовного вбивства. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на зустрічі в Києві у вівторок з журналістами іноземних ЗМІ.

"Я просто не уявляю, як Комісія з помилування може прийняти рішення, якщо йде процес за звинуваченням у замовному вбивстві", - сказав він.

На думку прем'єра, звинувачення одного політика у замовному вбивстві іншого є дуже серйозним фактом, і Тимошенко повинна була б сама бути максимально зацікавленою у якнайшвидшому завершенні цього відкритого процесу.

Коментуючи раніше прийняті судові рішення щодо Тимошенко, Азаров не погодився з оцінками, що були встановлені які-небудь помилки судової системи у цьому процесі. На його думку, підписання невигідного газового контракту і "фальсифікація протоколу уряду" є реальними фактами.

Азаров вважає, що до завершення усіх судових процедур, може ставитися питання лише про помилування з "гуманітарних міркувань". "Але це не в моїй компетенції", - підкреслив Азаров.

За словами Азарова, увесь час з боку судової системи та правоохоронних органів не робиться нічого, щоб ускладнити ситуацію довкола Тимошенко. Зокрема, пояснив Азарова, екс-прем'єра примусово не доставляють до суду і вона тривалий час перебуває у лікарні.

Він також відзначив, що місія спостерігачів Кокса-Кваснєвського 14 разів була в Україні, і щоразу їхні прохання про зустріч з екс-прем'єром і представниками пенітенціарної служби задовольнялися.

"Ніхто не може сказати, що права Тимошенко в якійсь мірі утискаються", - вважає Азаров.

Нагадаємо, з проханням звільнити екс-прем’єра Юлію Тимошенко до Януковича зверталися неодноразово. Лише за останній місяць президентові було направлено сім звернень із проханням помилувати Тимошенко.

11 квітня під час візиту в Миколаїв Янукович назвав неможливим помилування екс-прем'єра Юлії Тимошенко, доки тривають суди над нею.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.