НОВИНИ

Прокурор поскаржилась, що Тимошенко вже рік випробовує терпіння держобвинувачення

Судовий розгляд справи про зловживання корпорації ЄЕСУ не може зрушитися з місця протягом року через "негідну і лицемірну поведінку" екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Про це заявила представник державного обвинувач Вікторія Калита журналістам.

"Через таку негідну і, я б навіть сказала, лицемірну поведінку вже рік справа не може зрушити з місця", - сказала прокурор.

На її думку, європейські експерти в ході оцінки ходу процесу у справі ЄЕСУ мають дати оцінку, в тому числі, і поведінці підсудної.

Каліта уникла відповіді на питання, чи вважає вона можливим помилування Тимошенко.

"Питання помилування - компетенція не суду. Ми повинні розглянути цю справу по суті, оскільки вона перебуває у суді, і визначитися щодо винуватості особи, якій пред'явлено обвинувачення", - сказав прокурор.

Вона також зазначила, що держобвинувачення поки не ініціює примусову доставку Тимошенко до суду. "Ми не прихильники застосування якихось насильницьких заходів. Терпіння у нас поки ще є", - сказала Каліта.

Нагадаємо, сьогодні суд у справі ЄЕСУ знову був перенесений у зв'язку з відсутністю Тимошенко. Наступне засідання заплановане на 21 травня.

Як відомо, суд розпочав розгляд справи ЄЕСУ 19 квітня 2012 року. Юлію Тимошенко «обвинувачують в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкраданні та замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовій підробці та в ухиленні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку».

На жодному засіданні Тимошенко, яка з 9 травня 2012-го перебуває на лікуванні у харківській лікарні, не була присутньою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.