НОВИНИ

Громадські діячі написали Януковичу листа з проханням звільнити Тимошенко

Відомі громадські діячі, представники експертної та політологічної спільноти звернулися до президента Віктора Януковича з клопотанням про звільнення екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Про це повідомляє прес-служба "Батьківщини".

«Відсутність рішення про звільнення Юлії Тимошенко для світової громадськості є свідченням недемократичності української влади та однією із головних перешкод для підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС», - йдеться у зверненні.

«Очевидна помилка судової системи, яка має наслідком політично вмотивоване ув’язнення Юлії Тимошенко, має бути якнайшвидше виправлена. Прикладом усунення наслідків вибіркового правосуддя є Ваше рішення від 7 квітня ц.р. про помилування Юрія Луценка та Георгія Філіпчука», - пишуть громадські діячі.

Звернення підписали понад 30 експертів та політологів. Серед них Олексій Гарань, Володимир Фесенко, Ірина Бекешкіна, Олександр Сушко, Тарас Березовець, Олег Медведєв, Ігор Жданов, Олег Рибачук, Вікторія Сюмар, Тарас Возняк, Олександр Черненко та інші.

Також подібного листа написали громадські діячі Черкаської області.

Два десятки підписантів, серед яких депутати місцевих рад, митці, письменники, у листі дякують Януковичу за помилування Юрія Луценка та Георгія Філіпчука та зазначають, що тепер суспільство очікує наступного кроку: «звільнення засудженої з політичних мотивів Юлії Тимошенко — лідера опозиції, Вашого головного опонента на президентських виборах 2010 року. Звільнити та відновити права колишнього прем’єр-міністра України закликають також Європейський парламент, уряди США, Канади, країн Європейського Союзу».

Раніше схожі звернення передали президенту жінки-народні депутати та дипломати.

Згодом звернення депутатів було передане на розгляд спеціальній комісії при президентові України.

Як повідомляв Тиждень.ua, з проханням звільнити екс-прем’єра Юлію Тимошенко до Януковича зверталися неодноразово. Лише за останній місяць президентові було направлено шість звернень із проханням помилувати Тимошенко.

11 квітня під час візиту в Миколаїв Янукович назвав неможливим помилування екс-прем'єра Юлії Тимошенко, доки тривають суди над нею.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.