НОВИНИ

У Великобританії найбагатшим виявився російський олігарх

Власник "Металоінвесту" і співвласник лондонського футбольного клубу "Арсенал" Алішер Усманов виявився найбагатшою людиною у Великобританії та Ірландії. Про це свідчить рейтинг The Sunday Times Rich List, який буде опублікований 21 квітня.

За минулий рік статки Усманова зросли до 13,3 млрд. фунтів. У аналогічному рейтингу 2012 його статки оцінювалися в 12,3 млрд. фунтів, і він посідав друге місце.

Підприємець другий рік поспіль очолює рейтинг найбагатших бізнесменів Росії –  Forbes оцінив його капітал в $17,6 млрд.

Інший російський бізнесмен Роман Абрамович, який займав в 2012 році третє місце з 9,5 млрд. фунтів, опустився в британському рейтингу на п'яте місце: тепер у нього, за оцінками The Sunday Times, 9,3 млрд. фунтів.

Друге місце в The Sunday Times Rich List дісталося американському підприємцю радянського походження Леонарду Блаватнику, власнику Warner Music Group. Його стан оцінюється в 11 млрд. фунтів.

На третьому рядку – брати-фінансисти Шрі та Гопі Хіндуджа, їх капітал виріс до 10,6 млрд.  фунтів.

Лідер останніх восьми років Лакшмі Міттал опустився відразу на четверте місце, у нього 10 млрд. фунтів.

Найбагатшим уродженцем Великобританії у списку став герцог Вестмінстерський Джеральд Гровно, нерухомість якого оцінюється в 7,8 мільярдів фунтів. Він посів восьме місце.

У списку 2013 виявилося рекордна кількість мільярдерів – 88.

2012 року таких було 77, а в 1983 року, коли The Sunday Times Rich List був опублікований вперше, всього дев'ять. Очолювала рейтинг багатіїв тоді королева Єлизавета II.

Як повідомлялось, ізраїльське видання Forbes опублікувало список найбагатших євреїв світу, в який потрапили троє українських олігархів.

 Раніше Ахметов і Фірташ засвітилися у міжнародному офшорному скандалі.