НОВИНИ

Минулого року організаторів мирних зібрань карали понад 100 разів

Ситуація зі свободою мирних зібрань в Україні в останні роки стрімко погіршується, все більше організаторів таких заходів притягаються до відповідальності. Про це пише член правління Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський у своїй статті для ZN.UA.

Правозахисник констатує різке збільшення кількості судових заборон на проведення мирних акцій. До того ж, все частіше такі заборони поширюються не на одну подію, а на тривалий час, територію і необмежене коло організаторів зібрань.

 Зокрема, в 2011 року таких заборон було, щонайменше, 203, а в 2012-му – вже 313.

За його словами, значно зросла кількість випадків притягнення організаторів мирних зібрань до адміністративної відповідальності, наприклад, минулого року їх було понад сто.

"Правоохоронні органи часто незаконно забороняють проведення заходів, безпідставно затримують їх організаторів та учасників, обмежують маршрути зібрань, закривають доступ до місць проведення зборів або не забезпечують захист мітингувальників від нападів", - підкреслив Яворський.

Причини цих явищ, на його думку, криються не тільки у сфері політики, а й у сфері права, оскільки відсутнє чітке правове регулювання проведення мирних зібрань.

Як повідомлялось, у Гельсінській спілці пропонували узаконити спонтанні мітинги.

Нагадаємо, за даними моніторингу протестів, репресій і поступок Центру дослідження суспільства за січень-березень 2013 року, кількість насильницьких протестів суттєво зменшилася. За перші три місяці 2013 року було зафіксовано 878 протестних подій загалом, серед них лише 50 носили насильницький характер. 

За даними  соціологічного дослідження центру Разумкова, більше 30% українців готові до протестів, а 4%  – до збройного повстання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.