НОВИНИ

Від землетрусу в Китаї постраждало понад 11 тис. людей, близько 200 загинуло

Кількість загиблих при суботньому землетрусі у південно-західній провінції Китаю Сичуань перевищила 200 чоловік, поранених – 11 тисяч, півтора мільйона місцевих жителів постраждали.

"Кількість загиблих досягла станом на ранок неділі 203 особи, поранено приблизно 11,3 тисячі, пропали безвісти 24 людини", - говориться у зведенні Штабу по боротьбі із землетрусом.

Усього від стихії, за даними Міністерства цивільної адміністрації, постраждали більш, як півтора мільйонів чоловік не лише у провінції Сичуань, а й сусідніх муніципалітеті Чунцин (там зазнало пошкоджень 400 будинків і 8 повністю зруйновано) та провінції Юньнань (пошкоджено 900 споруд).

Основні рятувальні роботи ведуться у повіті Лушань, де був розташований епіцентр землетрусу. Перші бригади солдатів Народно-визвольної армії Китаю, поліцейських, пожежників і медиків нарешті змогли крізь завали на гірських дорогах пробитися також у повіт Баосин, який виявився відрізаним від навколишнього світу.

Центральне телебачення звернулося до людей, готових надати допомогу на місці стихії, не відправлятися самостійно у повіт Баосин, оскільки 18-кілометрова ділянка дороги, яка веде туди, дуже вузька і може опинитися під зсувом у будь-який момент. У цьому повіті зруйновано 100% будинків, в тому числі й відбудовані після Веньчуанського землетрусу 2008 року.

На розбір завалів і боротьбу з наслідками землетрус мобілізовали близько 6 тисяч солдатів і поліцейських. 6 безпілотників були залучені для аерофотозйомки.

Робітники намагаються відновити порушене електро- і водопостачання, що їм частково вдалося. У зоні лиха зосереджено 7,5 тис. військовослужбовців і 5 тис. поліцейських, а також кількасот пожежників.

У неділю у Сичуань з Пекіна прибув Китайський міжнародний рятувальний загін двома транспортними Іл-76 ВПС НОАК, який нараховує 200 досвідчених рятувальників зі спецобладнанням і 12 собак, натренованих на пошук людей під руїнами.

У постраждалий район доставлено апарати з очищення і дезинфекції води. Лікарі, в тому числі провідні фахівці з Пекіна, надають допомогу пораненим.

Як повідомлялось, вчора у Китаї стався землетрус. Кількість жертв становила півтори сотні та понад 5 тис. осіб отримали поранення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.