НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Правозахисник: комісія з моралі при МВС буде "показушна"

У випадку створення комісії з моралі при Міністерстві внутрішніх справ вона матиме ефект "показухи". Про це в коментарі Тиждень.ua голова правління Української Гельсінської спілки Євген Захаров.

«Це буде "показушна" комісія, якщо її створять. Оскільки обставини, за яких була заявлена така ідея, виглядала так: прес-секретар МВС Володимир Поліщук сказав, що цифри щодо скарг про незаконні дії працівників МВС, котрі надані в прокуратуру Міжнародною амністією (Amnesty International - Ред.), не відповідають дійсності. Йшлося про велику кількість скарг, до речі. І що насправді на міліціонерів було лише вісім скарг і не треба, мовляв, цю проблему показувати такою, якою вона не є. А для розгляду таких ситуацій буде створена ця комісія», – розповів правозахисник.

За його словами, комісія з моралі не зможе розглядати незаконні дії працівників МВС, якщо на неї покладуть такі функції.

«Ці незаконні дії відбуваються щохвилини і пов’язано це з тим, що міліція поставлена в такі умови і змушена постійно порушувати закон, йти на те, щоб вчиняти корупційні дії, незаконне насильство, фальсифікацію справ, тому що їм треба забезпечувати показники, які вони не в змозі зробити. Якщо цього не робитимуть, що їхня і так невелика зарплата, суттєво зменшиться», – зазначив Захаров, додавши, що для покращення такої ситуації в МВС необхідно змінити систему показників, за якими оцінюють роботу міліції.

«Бо та система, що існує на сьогодні, є абсолютно некоректна… Зокрема, що стосується статистики катування і поганого поводження із затриманими, таких випадків насправді багато, а не 8 справ. Більше того, навіть відповідні заяви до прокуратури – це тільки верхівка айсберга, оскільки люди залякані і бояться скаржитися на незаконні дії міліції», – додав Захаров, зауваживши, що за результатами дослідження впродовж 2010-2011 років кількість скарг на міліціонерів досягла до мільйона.

А створення комісії з моралі при МВС цю ситуацію не покращить, вважає він.

«Справа в тому, що для початку треба визнати, що ця проблема існує. А схоже, що нове керівництво МВС не хоче цього робити», – зазначив правозахисник.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ планує створити новий підрозділ - комісію з моралі. Основним завданням комісії стане оцінка некоректної поведінки співробітників міліції і порушення присяги. "Відсутність реакції на злочин, рукоприкладство, порушення етичних норм, грубе поводження з затриманими громадянами, звернення до них на "ти", зарозуміла поведінка - все, аж до недбалого носіння форми, комісія буде оцінювати", - пояснили в МВС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.