НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Опозиційні депутати проміняли відставку уряду на конференції, відрядження і особисті справи

Депутати від «Батьківщини» і УДАРу, які сьогодні були відсутні на засіданні парламенту і не голосували за ініційовану опозицією відставку уряду Азарова, хворіли, брали участь у конференції, перебували у відрядженні і вирішували особисті справи.

Так, у коментарі Тиждень.ua заступник голови фракції ВО «Батьківщина» Сергій Пашинський зазначив, що, згідно зі статистикою, близько 10% депутатів будь-якої фракції через відрядження чи хвороби, зазвичай, відсутні на засіданнях парламенту.

«Те, що наші сім колег не проголосували – це, звичайно, неправильно, але там по кожному є та чи інша якась причина. Наприклад, Шевченко у відрядженні за кордоном. Там ще хтось хворіє. Данілов теж у відрядженнs, наскільки я розумію, за кордоном. Я не можу по всіх дати вичерпну відповідь, але я ще раз хочу сказати: на жаль…, на жаль, депутати – це живі люди, в яких є якісь проблеми, в тому числі, і проблеми з хворобою. Це не оправдання, це просто пояснення», – сказав він.

У свою чергу заступник голови фракції УДАР Віктор Пинзеник, який був відсутній на сьогоднішньому засіданні, розповів Тиждень.ua, що зараз перебуває на конференції.

«Я не в Києві, але… Я не в Києві. І ця моя поїздка на конференцію була запланована два тижні, два місяці назад», – запевнив він, відмовившись розповісти, в якому місті відбувається конференція.

У свою чергу депутат від УДАРу Оксана Продан сказала, що не може коментувати відсутність своїх колег, а відповідає тільки за себе. «Зателефонуйте їм особисто», – порадила вона.

Що стосується лідера УДАРу Віталія Кличка, якого теж не було на сьогоднішньому засіданні, то його прес-секретар Оксана Зінов'єва повідомила Тиждень.ua, що його «не було за особистими обставинами».

На питання, чи був він в той час у Києві, Зінов'єва повторила, що на сесії його не було «за особистими обставинами» і додала, що іншої інформації в неї немає.

Як повідомлялося, під час сьогоднішнього голосування за відставку уряду в залі Ради були відсутні 14 депутатів з опозиційних фракцій. Зокрема, у фракції «Батьківщина» під час голосування були відсутні сім народних депутатів: Микола Мартиненко, Віталій Данілов, Денис Дзензерський, Андрій Павелко, Сергій Сергієнко, Андрій Шевченко та Сергій Фаєрмарк. У фракції УДАР також були відсутні 7 народних депутатів: Віталій Кличко, Едуард Гурвіц, Микола Паламарчук, Юрій Савчук, Ярослав Дубневич, Віктор Пинзеник та Павел Рябікін. ВО «Свобода» віддала за відставку уряду всі наявні у неї 36 голосів.

Загалом за відставку уряду Азарова проголосували 190 народних депутатів із 226 необхідних. Відтак Верховна Рада не змогла висловити недовіру Кабінету міністрів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.