НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Опозиційні депутати проміняли відставку уряду на конференції, відрядження і особисті справи

Депутати від «Батьківщини» і УДАРу, які сьогодні були відсутні на засіданні парламенту і не голосували за ініційовану опозицією відставку уряду Азарова, хворіли, брали участь у конференції, перебували у відрядженні і вирішували особисті справи.

Так, у коментарі Тиждень.ua заступник голови фракції ВО «Батьківщина» Сергій Пашинський зазначив, що, згідно зі статистикою, близько 10% депутатів будь-якої фракції через відрядження чи хвороби, зазвичай, відсутні на засіданнях парламенту.

«Те, що наші сім колег не проголосували – це, звичайно, неправильно, але там по кожному є та чи інша якась причина. Наприклад, Шевченко у відрядженні за кордоном. Там ще хтось хворіє. Данілов теж у відрядженнs, наскільки я розумію, за кордоном. Я не можу по всіх дати вичерпну відповідь, але я ще раз хочу сказати: на жаль…, на жаль, депутати – це живі люди, в яких є якісь проблеми, в тому числі, і проблеми з хворобою. Це не оправдання, це просто пояснення», – сказав він.

У свою чергу заступник голови фракції УДАР Віктор Пинзеник, який був відсутній на сьогоднішньому засіданні, розповів Тиждень.ua, що зараз перебуває на конференції.

«Я не в Києві, але… Я не в Києві. І ця моя поїздка на конференцію була запланована два тижні, два місяці назад», – запевнив він, відмовившись розповісти, в якому місті відбувається конференція.

У свою чергу депутат від УДАРу Оксана Продан сказала, що не може коментувати відсутність своїх колег, а відповідає тільки за себе. «Зателефонуйте їм особисто», – порадила вона.

Що стосується лідера УДАРу Віталія Кличка, якого теж не було на сьогоднішньому засіданні, то його прес-секретар Оксана Зінов'єва повідомила Тиждень.ua, що його «не було за особистими обставинами».

На питання, чи був він в той час у Києві, Зінов'єва повторила, що на сесії його не було «за особистими обставинами» і додала, що іншої інформації в неї немає.

Як повідомлялося, під час сьогоднішнього голосування за відставку уряду в залі Ради були відсутні 14 депутатів з опозиційних фракцій. Зокрема, у фракції «Батьківщина» під час голосування були відсутні сім народних депутатів: Микола Мартиненко, Віталій Данілов, Денис Дзензерський, Андрій Павелко, Сергій Сергієнко, Андрій Шевченко та Сергій Фаєрмарк. У фракції УДАР також були відсутні 7 народних депутатів: Віталій Кличко, Едуард Гурвіц, Микола Паламарчук, Юрій Савчук, Ярослав Дубневич, Віктор Пинзеник та Павел Рябікін. ВО «Свобода» віддала за відставку уряду всі наявні у неї 36 голосів.

Загалом за відставку уряду Азарова проголосували 190 народних депутатів із 226 необхідних. Відтак Верховна Рада не змогла висловити недовіру Кабінету міністрів.