НОВИНИ

Литвин: під соусом асоціації з ЄС у Раді готові голосувати навіть за відверті дурниці

Нинішню Верховну Раду, за винятком фракції КПУ, охоплює масовий екстаз при згадці терміну «європейська інтеграція». Про це колишній спікер, а нині народний депутат Володимир Литвин написав на своїй сторінці у Facebook.

«Готові голосувати за все, навіть за відверті дурниці, які вмонтовують спритні розробники у відповідні законопроекти. Звісно, щоб під соусом асоціації з ЄС протиснути потрібні для себе положення. Розрахунок робиться на стадний інстинкт і він спрацьовує безвідмовно. Дається взнаки і змагання за лаври головного євро інтегратора». – пише Литвин.

За його словами, «при розгляді у четвер (18.04.2013 р.) питання про призначення (звільнення) суддів відбувся збій, який продемонстрував вибірковий підхід і, якщо хочете, позірну позицію щодо цієї сфери».

«Три фракції вимагали і отримали перерву, щоб обговорити нові підходи до процедури призначення суддів на посади безстроково. Раніше ВР справді вирішально впливала на цю тему. Від настроїв депутата або керівника фракції залежала доля судді». – пояснив Литвин.

Він зауважив, що Європейські структури категорично заперечували проти такої практики, мотивуючи це тим, що вона суперечить європейським нормам і що суд і суддя повинні бути абсолютно незалежними - у тому числі й від інших гілок влади. Крым того, такі рекомендації у формі вимог обов’язково присутні у документах євроструктур щодо України.

«Не буду нагадувати, що вони суперечать Конституції. Проте що таке українська Конституція з європейськими баченнями організації нашого життя? У цьому зв’язку у законодавстві про судоустрій та статус суддів знайшли компромісні (для Європи – тимчасові) формулювання: ВР своїм голосуванням просто освячує рішення суддівського самоврядування щодо кандидатур на суддівські посади. І повинна голосувати аж поки не буде позитивного результату. Профільний комітет усувається від підготовки цього питання до розгляду. Проекти відповідних постанов підписуються Головою ВР». – розповів Литвин.

Він переконаний, що «парламентським натхненникам євроінтеграції та угоди про асоціацію треба забути з цього приводу про свій «статут» для «європейського монастиря».

«Так ні – почали демонструвати праведний гнів. Зрозуміло чому: людей абсолютно не задовольняє те, що коїться в судах. Це – м’яко кажучи. Виходить, що і в Європу хочеться, і настроями людей не можна нехтувати. Особливо перед президентською кампанією. І вкотре продемонстрували сеанс принциповості». – резюмував Литвин.

Нагадаємо, 18 квітня Верховна Рада ухвалила два закони, необхідні для прийняття плану дій з візової лібералізації з ЄС. Зокрема, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність зі стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією» та «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України» (стосовно виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України). За це рішення проголосувала така ж кількість депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.