НОВИНИ

"Висока кухня" українських чиновників: малина за 670 грн, лобстери, восьминоги, осетрова ікра та горілка за 2,5 тис. грн

За останні півроку державні підприємства України закупили для своїх їдалень продуктів за завищеними цінами, серед яких зокрема імпортні ягоди, шашлики з тигрових креветок, осетрова ікра по 900 грн за 113-грамову банку тощо.

Найбільше розголосу отримали закупівлі кілограму малини по 670 грн до їдалень Віктора Януковича. Так Державне підприємство Державного управління справами з обслуговування офіційних заходів «Гарант-сервіс» за результатами тендерів уклало низку угод з ТОВ «Хімконтракт» та ДП «Чайка» на придбання фруктів, ягід та овочів на загальну суму 2,60 млн грн. Зокрема тоді імпортну черешню придбали по 204 грн/кг, імпортну полуницю по 312 грн/кг. Найдорожчою з переліку виявились імпортні малина по 672 грн/кг, ожина по 576 грн/кг та порічки по 528 грн/кг.

Обідати делікатесами полюбляють і ВП «Управління справами» ДП «НАЕК «Енергоатом». Там надають перевагу млинцям з червоною ікрою, шашлику з тигрових креветок, яловичині на кості у винному соусі, гусячій грудинці з брусничним соусом, лососю з трав’яним соусом, стейком із сьомги на грилі. Ці та інші страви під час обідів, бенкетів, фуршетів тощо згідно з угодою на послуги громадського харчування вартістю 775 тис грн «Енергоатом» замовив на один рік.

У жовтні минулого року у санаторії СБУ «Чорномор’є» придбали партію цукру та сухофруктів за завищеними цінами. А в же в листопаді в іншому санаторії СБУ «Одеса» накупили вдвічі дорожче, ніж по роздрібній ціні, картоплі. За результатами тендеру угода була укладена з ПП «Даріда-опт» на придбання картоплі на 44,16 тис грн. Усього придбали 16 тис кг картоплі по  2,76 грн./кг, хоча в одеських аграріїв її можна було придбати за 1,20 грн./кг.

Проте вже в лютому цього року меню санаторію СБУ «Чорномор’є» урізноманітнили: у нього включили три кілограми чорної ікри по 11,82 тис. грн./кг, 50 кг філе сьомги у вакуумній упаковці по 276 грн/кг і 50 банок консервованих крабів  по 130,44 грн за банку вагою 250 гр. Відповідна угода на постачання цих та інших продуктів була укладена з ТОВ «Літлтон» ЛТД на загальну суму 3,87 млн грн. На 1,88 млн грн. замовили м’ясо та м’ясні продукти, на 0,80 млн грн – курятину та субпродукти,  ще на 0,31 млн грн – масла. Договірна ціна на деякі м’ясні продукти суттєво перевищувала навіть максимальні роздрібні ціни у Ялті. Також з-поміж іншого  замовили 2,5 тис. 140-грамових банок червоної ікри по 81 грн/шт. За умови, що санаторій працює 365 днів впродовж року там їдять ікру по 1 кг на день.

У січні цього року на вісім мільйонів скупилось Державне підприємство України «Міжнародний дитячий центр «Артек». За ці кошти придбали м’ясо та рибу, молочні продукти, цукор, крупи та плодові консерви. Договірні ціни на деякі продукти значно перевищують середні ринкові ціни по Криму. Наприклад, 75 тис кг цукру-піску придбали за 658,50 тис грн., тобто по 8,78 грн./кг. Разом із тим середня ціна на цукор в Криму на той момент складала 5,52 грн./кг.

Згодом «Нафтогаз» купив делікатесну рибу по 260 грн./кг та телятину по 168 грн./кг. За результатами тендерів уклали низку угод на постачання продуктів харчування на 519 тис. грн.

Наддорогих харчів замовили й у військову частину А1514 Міністерства оборони України. За результатами тендерів угоду уклали з ТОВ «ТК «Кримкурортсервіс» на постачання продуктів харчування на загальну суму 1,57 млн грн. Договірні ціни на деякі овочі у півтора рази перевищують навіть максимальні роздрібні ціни у Євпаторії, зафіксовані моніторингом Мінекономрозвитку і торгівлі АРК у період з 5 по 12 лютого (показники незмінні). Так кілограм картоплі обійшовся сумою 4,14 грн, тоді як максимальна ринкова ціна – 2,60.

У березні для кримських резиденцій Януковича накупили безалкогольних напоїв на загальну суму 155 тис грн. У президента вирішили не підтримувати національного виробника, а надали перевагу французьким мінеральним водам преміум класу, зокрема «Vitеl» –  300 пляшок (0,33 л по 11,57 грн.), «Perrier» – 350 пляшок (0,33л по 17,98) та «Еvіаn»  – 1 250 пляшок (0,33 л по 10,55 грн. у пластикових і 19,63 грн. у скляних пляшках).

У квітні вже згадане Державне управління справами з обслуговування офіційних заходів «Гарант-сервіс» за результатами тендерів уклало низку угод з постачальниками різних продуктів на загальну суму 9,16 млн грн.Окрім іншого, за завищеними цінами тут пропонують до столу живих лобстерів та устриць, і осетрову ікру по 900 гривень за 113-грамову баночку, восьминогів і баранячим каре по 520 грн./кг, яке можна запити водичкою «Рerrier», коньячком VSOP «Хеннесі» чи горілкою «Президентський стандарт» по дві з половиною тисячі гривень за пляшку. Згодом на Банковій пояснили, що делікатеси на 9 млн замовили для іноземних посольств. Проте за кілька днів "Гарант-сервіс" закупив ще осетрину і сир за 400 та зелену цибулю за 168 грн кілограм. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.