НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Москаль: довіру до міліції треба підвищувати розкриттям резонансних справ, а не створенням комісій з моралі

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, народний депутат Геннадій Москаль розкритикував ідею Міністерства внутрішніх справ про створення комісії з моралі. Про це він заявив в коментарі Тиждень.ua.

Зокрема, Москаль зазначив, що в міністерстві й зараз діють відповідні структури, що котролюють діяльність міліціонерів.

«В МВС є управління власної внутрішньої безпеки, в головному управлінні кадрів є інспекція з особового складу, яка займається різними проступками міліціонерів. Тим більше, у кожного міліціонера є чимало командирів: підрозділу, відділу, управління тощо», – зазначив він.

«Тобто виходить, що сьогодні МВС визнає, що це - морально розкладена структура?! Що там працюють морально нестійкі особи?! Міліція має бути взірцем для населення і нести правову і соціальну культуру в маси, а виявляється, що сама потребує перевиховання. Це що чіплятимуть ярлик, як колись, при Радянському Союзі: «ти – соотвєтствуєш моральному кодєксу строїтєля камунізму». А тепер: «ти – соотвєтствуєш моральному кодексу Партії регіонів»?!», - дивується Москаль.

На думку депутата, довіра до міліції значно підвищиться, якщо та розкриватиме резонансні кримінальні справи.

«Покажіть розкриття вбивства сім’ї Трофимова і рівень довіри до міліції виросте в декілька разів. А якщо нема що показати, то не варто показувати дурниці», – додав він.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ планує створити новий підрозділ - комісію з моралі. Основним завданням комісії стане оцінка некоректної поведінки співробітників міліції і порушення присяги. "Відсутність реакції на злочин, рукоприкладство, порушення етичних норм, грубе поводження з затриманими громадянами, звернення до них на "ти", зарозуміла поведінка - все, аж до недбалого носіння форми, комісія буде оцінювати", - пояснили в МВС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.