НОВИНИ

ГПУ не надає захисникам Тимошенко протоколів допиту бізнес-партнера Лазаренка

Генеральна прокуратура не дає захисникам Юлії Тимошенко протоколи допитів чергового свідка ГПУ Петра Кириченка. Про це йдеться у заяві прес-служби партії «Батьківщина».

«Батьківщина» заявляє, що влада постійно порушує право  Юлії Тимошенко на захист.

«Мало того, що Юлію Тимошенко не доставляють на судові засідання з проведення слідчих дій з допиту так званих свідків у «справі Щербаня», і це питання, навіть формально, не розглядається у суді; мало того, що сфабриковане проти неї обвинувачення побудовано на «показаннях» людей, залежних від ГПУ, посиланнях на слова третіх-четвертих-п‘ятих осіб, померлих людей та свідченнях алкоголіка і наркомана; тепер режим Януковича ще й не надає захисту копії протоколів допиту свідка Петра Кириченка для ознайомлення. У цивілізованих судах ці сфабриковані обвинувачення взагалі не бралися  б до уваги, а підозра про обвинувачення була б на адресу тих, хто переслідує Юлію Тимошенко», - заявляють у партії.

У прес-службі відзначають, що 16 квітня захисники Тимошенко отримали повідомлення про те, що 19 квітня у судовому засіданні з проведення слідчих дій у «справі Щербаня» має відбутися допит чергового свідка ГПУ Петра Кириченка.

Цього ж дня захисники екс-прем‘єр-міністра звернулися з клопотанням про надання для ознайомлення матеріалів провадження, однак до цього часу вони так і не отримали копії протоколів допитів Петра Кириченка.

У партії «Батьківщина» заявляють, що стороною захисту також було з‘ясовано, що копії протоколів допита «свідка» Петра Кириченка не були надані Генеральною прокуратурою до Печерського суду, хоча ГПУ зобов‘язана була це зробити, подаючи клопотання про допит свідка у судовому засіданні.

У «Батьківщині» заявляють, що «Петро Кириченко є залежним від ГПУ, а його дружину Ізабеллу тримали у Лук’янівському СІЗО як заручника з метою отримання від Петра Кириченка фальшивих показів проти Юлії Тимошенко».

«Після отримання «потрібних показань» ГПУ зняла арешт на його майно та мільйонні рахунки та позакривала проти нього усі кримінальні справи.  Цей, так званий свідок, також не приховував свою неприязнь до Юлії Тимошенко», - вважають у партії.

У «Батьківщині» наголошують, що ГПУ позбавляє захисників Тимошенко можливості здійснювати захист та належним чином підготуватися до допиту свідка.

«Між тим сторона обвинувачення, на відміну від сторони захисту, мала достатньо часу для проведення  і для підготовки допитів  Петра Кириченка у суді. Захисникам дозволили ознайомитися лише з шістьма томами  (з понад п‘ятдесяти ) «справи Щербаня». Такі дії  влади є прямим порушенням права лідера опозиції Юлії Тимошенко на захисті  і черговим проявом  ганебної  практики політично-вмотивованого переслідування лідера опозиції, коли Юлії Тимошенко навіть не надається  можливість захищати себе у суді», - йдеться у заяві.

Нагадаємо, в кінці березня Генеральна прокуратура відмовилася розслідувати можливу причетність помічника Павла Лазаренка Петра Кириченка до вбивства у 1996 році народного депутата Євгена Щербаня.

З заявою до ГПУ з вимогою провести розслідування щодо причетності Петра Кириченка до вбивства Євгена Щербаня звернувся захист Тимошенко.

Заява захисту базувалася на свідчення допитаного у суді свідка Сергія Зайцева, який, зокрема заявив, що Кириченко, вирішивши прислужитися Лазаренку, замовив і оплатив вбивство Щербаня.

Читайте також: Хто є хто у справі Щербаня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.