НОВИНИ

На Сумщині не змогли провести проміжні вибори до облради через відсутність грошей

Сумська обласна виборча комісія визнала проміжні вибори до облради по округах №40 (м. Суми) і №14 (Конотопський район) такими, що не відбулися. Як повідомили в ОВК, таке рішення було ухвалене на засіданні комісії вчора, 15 квітня.

У рішенні комісії зазначається, що вибори не відбулися через позицію облради, яка не виділила на їх проведення необхідні кошти в сумі 3,3 млн грн.

«Обласна виборча комісія, зі свого боку, виконала всі необхідні процедури і ухвалила всі рішення, передбачені законом», — заявив голова комісії Олег Самойлов.

Згідно з законом про вибори, ОВК може розглянути пропозицію про призначення нової дати проміжних виборів до облради через 10 днів.

Як відомо, проміжні вибори до Сумської обласної ради були призначені на неділю, 14 квітня, оскільки у виборчому окрузі №14 (м. Конотоп і Конотопський район) депутат Анатолій Вербовик влітку 2012 р. загинув в автокатастрофі, а депутат по округу №40 (Ковпаковський район м. Суми) Володимир Шульга став народним депутатом України.

Для участі у виборах було зареєстровано 9 кандидатів в депутати.

Начальник головного фінуправління Сумської облдержадміністрації Євген Южаков повідомив, що перший раз від виборчкому надійшла пропозиція про виділення 1 млн 800 тис. грн на проведення проміжних виборів, кінцева сума – 3 млн 200 тис. грн. Облрада мала розглянути це питання на черговій сесії, але на сесію це питання навіть не було винесене. Заступник голови Сумської облради Валерій Толбатов розповів, що в бюджеті області відсутні кошти для проведення проміжних виборів.

За інформацією начальника головного фінансового управління Сумської облдержадміністрації Євгена Южакова, питання фінансування виборчого процесу може порушуватися лише у разі перевиконання обласного бюджету, не раніше, ніж через півроку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.