НОВИНИ

Опозиція вноситиме нові постанови про призначення виборів у Києві

Опозиція вноситиме нові постанови про призначення виборів у Києві, допоки парламент їх не призначить. Про це заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк у вівторок, коментуючи провал постанови Володимира Яворівського щодо виборів у столиці, повідомили у "Батьківщині"

 Яценюк наголосив, що Регламент Верховної Ради та рішення Конституційного суду дають можливість повторно внести постанову про призначення або строкових, або дострокових виборів мера Києва.  «Ми будемо вносити ці постанови до того моменту, доки не буде прийняте законне і конституційне рішення»,- сказав він.

Голова фракції також відзначив, що  опозиція до кінця тижня проведе політичні консультації в рамках трьох опозиційних сил щодо  висунення єдиного кандидата в мери міста Києва. «Повинні бути чітко окреслені критерії, хто може бути таким єдиним кандидатом і в який термін його висувати», - поянсив Яценюк.

Він наголосив, що Партія регіонів боїться виборів і тому сьогодні вкотре відмовилася голосувати за вибори мера Києва і Київської міської ради: «Ми провели повну мобілізацію всіх наших членів парламенту, і опозиція всі до єдиного віддала голоси за те, щоб в Києві був свій господар, людина, яка представляє інтереси киян», - сказав політик.

Яенцюк вкорте додав, що із 2 червня опозиція блокуватиме роботу Київради.   «Опозиція вже заявила, що якщо рада неправомочна, то опозиція зобов’язана заблокувати діяльність Київради», - сказав Яценюк.

Нагадаємо, Верховна Рада 16 квітня  відмовилась призначити позачергові вибори Київського міського голови та депутатів Київської міської ради. За відповідний проект постанови, автором якого є депутат від «Батьківщини» Володимир Яворівський, проголосували 200 депутатів з 226 необхідних. Зокрема, за нього проголосували 93 депутати фракції "Батьківщина", 34 - "Свобода", 39 -  УДАР, 20 - КПУ та 14 позафракційних депутатів.

Партія регіонів заявляє, що не голосуватиме за призначення виборів у Києві до оголошення рішення Конституційного Суду з цього питання.

11 квітня Конституційний Суд перейшов до закритої частини розгляду подання 48 народних депутатів від Партії регіонів про вибори в Києві. 

В опозиції отримали інсайдерську інформацію, що КС прийме "компромісне" рішення - запропонує провести вибори мера Києва у серпні, а вибори Київради в інший час.

Раніше в опозиції заявляли, що КС "отримав вказівку" перенести вибори у Києві на 2015 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.