НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Шість свідків у справі про вбивство Щербаня: за, проти, утримались

У рамках досудового слідства у справі про причетність Юлії Тимошенко до вбивства депутата Євгена Щербаня станом на вівторок, 16 квітня, допитали шістьох свідків. Троє з них стали на сторону обвинувачення, один - підтримав сторону захисту, а ще двоє заявили, що їм нічого невідомо про причетність Тимошенко до цього злочину.

Перший у цій справі був допитаний свідок Ігор Мар'єнков, котрий заявив, що мотивом вбивства був конфлікт бізнес-інтересів Євгена Щербаня і Павла Лазаренка та Юлії Тимошенко.

Він зокрема заявив, що не був особисто знайомий з Тимошенко і Лазаренком, а люди, на слова яких він посилається, давно померли. Водночас він стверджував, що добре пам'ятає, як "виглядала і пахла" Тимошенко 17 років тому

Другий свідок - дніпропетровський бізнесмен Сергій Зайцев, котрий в 90-і роки був знайомий з Павлом Лазаренком та його оточенням.

Зокрема, свідок пояснив, що почав свідчити проти Тимошенко у справі про вбивства Щербаня лише у 2012 році, бо Тимошенко на той час вже не була при владі.

Свідок сильно плутався в показах, не давав чітких відповідей і помітно нервував. Зокрема, захист так і не зміг отримати чіткої відповіді на те, хто, скільки і коли платив за вбивство Щербаня.  Крім цього, Зайцев розповів про інтимні зв’язки Тимошенко і Лазаренка. У своїх свідченнях посилався як на власну інформацію, так і на те, що йому розповідали інші особи, насамперед бізнес-парнер Лазаренка Петро Кириченко.

Зайцев також визнав, що він фігурує в одній з кримінальних справ щодо вбивства одного з бізнесменів. За словами першого заступника голови парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадія Москаля, проти нього свого часу порушено мінімум п’ять кримінальних справ.

Ще одним свідком, який став на сторону обвинувачення, є Володимир Щербань, який з 1995 по липень 1996 очолював Донецьку обласну держадміністрацію. Зокрема, він заявив, що у нього є підстави стверджувати, що до вбивства Євгена Щербаня причетні як Лазаренко, так і Тимошенко. Водночас на запитання захисника екс-прем’єра Андрія Кожем’якіна, чи є у нього докази причетності Тимошенко до вбивства Щербаня, свідок відповів: «Ні».

Під час своїх вільних свідчень свідок зачитував цитати з власної книги спогадів про ці події, зокрема, про те, що він знав «про причетність Паші та Юлі до вбивства Щербаня», знав «про всіх, хто займався вбивствами».

Народний депутат Олександра Кужель, яка також була допитана в рамках досудового слідства цієї справи, підтримала сторону захисту, категорично заперечивши причетність Тимошенко до вбивства Щербаня.

Під час допиту Кужель, зокрема, заявила, що вважає тільки спецслужби здатними організувати вбивство Щербаня.

Вона також заявила, що між Євгеном Щербанем та Павлом Лазаренком не було конфлікту. Водночас Щербань мав "вбивчий компромат" на "Ітеру".  Крім того, за її словами, після зняття з посади губернатора у Володимира Щербаня виник конфлікт з Євгеном Щербанем.

Наступний свідок - бізнесмен Сергій Тарута заявив, що йому нічого не відомо про причетність Тимошенко до замовлення вбивства Щербаня. 

Крім цього, відповідаючи на запитання представників обвинувачення, свідок всіляко наголошував, що на час загибелі Щербаня конфлікту між «донецькими» й Тимошенко вже не було.

Водночас заступник начальника Головного слідчого управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури Олег Пушкар заявив, що Тарута дав свідчення абсолютно протилежні тим, які давав на досудовому слідстві Генпрокуратурі. 

Сьогодні суд завершив допит одного із співзасновників компанії «Індустріальний союз Донбасу» Віталія Гайдука

Він, зокрема, заявив, що немає доказів ані причетності, ані не причетності Тимошенко до смерті Євгена Щербаня. Йому також нічого невідомо про перерахунок грошей за вбивство Щербаня.

Він також підтвердив наявність конфлікту між Павло Лазаренком та тодішнім губернатором Донеччини Володимиром Щербанем.

Наступним у суді заплановано допитати бізнес-партнера Лазаренка Петра Кириченка.

Нагадаємо, 18 січня генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що Генеральна прокуратура завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня. "Зібрано матеріали досудового слідства, які свідчать про те, що Тимошенко дійсно замовила дане вбивство разом з Лазаренком", - заявив він. Пшонка також уточнив, що Тимошенко і екс-прем'єр Павло Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня 2,8 мільйона доларів. 

Прокуратура сподівається передати до суду справу про вбивство Євгена Щербаня до літа 2013 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.