НОВИНИ

У Кожари обурені, що російський телеведучий не розуміє «високого рівня стратегічного партнерства» України і РФ

Міністерство закордонних справ обурене некоректним висловлюванням телеведучого Івана Урганта в ефірі російського «Першого каналу» та вимагає від телеканалу дати належу оцінку цьому інциденту. Про це йдеться у коментар Департаменту інформаційної політики МЗС.

«МЗС обурене некоректним висловлюванням телеведучого Івана Урганта, яке різко дисонує з високим рівнем стратегічного партнерства між Україною та Російською Федерацією та атмосферою дружби і взаєморозуміння між нашими народами. На жаль, в історії наших народів було чимало трагічних сторінок, спекулювати на яких – неприпустимо. У сучасному цивілізованому світі подібні жарти вважаються поганим тоном і виявом неповаги до пам’яті мільйонів жертв тоталітарного режиму», - заявили у МЗС.

У відомстві наголосили, спроби бути гострим і дотепним гумористом не дають права відомому шоумену опускатися до рівня жартів, в основі яких лежить людське горе, кровопролиття і смерть. «Це - як мінімум, негідно та не по-людськи Подібні висловлювання принижують самого Івана Урганта, який до того ж є частим гостем українського телеефіру, та вже отримали вкрай негативну оцінку українського і російського суспільства», - заявили у МЗС.

«Міністерство закордонних справ довело свою стурбованість російській стороні і вимагає від «Першого каналу» дати належну оцінку цьому інциденту». – наголосили в заяві.

Нагадаємо, в ефірі російського «Первого канала» в програмі «Смак» ведучий сказав: (мова оригіналу – ред.)«Порубил зелень, как красный комиссар жителей украинской деревни». Гість програми, сценарист та актор Алєксандр Адабаш'ян, жарт підтримав: "Я рештки цих мешканців струшу".

Голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко направив листа міністру закордонних справ з вимогою відреагувати на антиукраїнські висловлювання.

Телеведучий  вибачився за своє висловлювання, написавши у соціальній мережі: «Я прошу пробачення у всіх жителів України, яких зачепив мій недоречний коментар в останньому випуску програми "Смак" ("Вкус" - укр.)».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.