НОВИНИ

Від початку року пірати вдвічі менше нападали на судна

У першому кварталі 2013 року було скоєно 66 випадків піратства, тобто є зменшення кількості викрадень суден на 55% у порівнянні з попереднім роком. Такі дані оприлюднені у новому звіті Міжнародного бюро морського транспорту.

Як зазначають у звіті, кількість атак морських піратів зменшилась у всьому світі, зокрема біля узбережжя Сомалі, де в минулому пірати захоплювали щороку десятки суден.

З почтаку року сомалійські пірати здійснили лише п’ять атак  і лише одне викрадення судна. Однак і в цьому випадку військово-морські сили звільнили екіпаж судна перед тим, як воно досягло узбережжя Сомалі.

Директор Міжнародного бюро морського транспорту Поттенгал Мукундан заявив, що кількість атак сомалійських піратів зменшилась через міжнародні морські патрулі і кращі заходів безпеки на суднах, включно з озброєною охороною.

Згідно із звітом бюро, центр піратської діяльності пересунувся до Гвінейської затоки біля узбережжя Західної Африки, де протягом першого кварталу цього року було 15 випадків піратства. Більшість із них сталася біля узбережжя Нігерії.

Ще 25 атак зареєстровано в Індонезії. Проте у звіті сказано, що більшість із них – це крадіжки із суден, які стояли в порту.

Як повідомлялось, у 2012 році у світі скоротилась кількість нападів морських піратів.

Читайте також: Морське піратство та його реальний вплив на Україну

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.