НОВИНИ

Американський експерт: угода про асоціацію стане для України лише початком складного шляху

Навіть після підписання угоди про асоціацію, ЄС уважно слідкуватиме за ситуацією в Україні. Про це у своїй колонці для CNN пише Метью Роджанскі, директор Програми з Росії та Євразії Фонду Карнеґі.

«Навіть якщо угоду про асоціацію буде підписано, керівництво України не повинно мати жодних ілюзій стосовно проблем, з якими вони стикаються. Контроль і критика ситуації з правами людини і демократією в Україні, безсумнівно, продовжаться.

Тимошенко, чи то в тюрмі, чи то вже за її межами і далі залишатиметься символічним та духовним лідером опозиції, а її важке випробування служитиме громовідводом для міжнародного втручання в українську внутрішню політику. Більш того, українські посадовці виявлять, що незважаючи на величезні витрати і труднощі, пов’язані з завершенням угоди про асоціацію, церемонія підписання у Вільнюсі це – лише початок», - пише експерт.

«Якщо Україна до листопада не продемонструє прогресу у вирішенні проблем вибіркового правосуддя або з якоїсь іншої причини, перспективи, як свідчить нещодавня історія, є похмурими, і немає жодних причин сподіватись, що там, де дипломатія і співпраця провалились, успішними стануть більш суворе покарання та ізоляція», - вважає Роджанскі.  

Читайте також: Павел Свєбода: «Якщо Україна не підпише Угоди про асоціацію з ЄС, їй буде складно повернутися до переговорів»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.