НОВИНИ

Раднику Обами обіцяють теплий прийом в Росії через "список Магнітского"

Глава комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Олексій Пушков вважає, що першим, хто відчує наслідки введення США "списку Магнітського", стане радник президента США Барака Обами з національної безпеки Том Донілон, який 15 квітня приїде до Москви.

Донілон приїде до Москви для підготовки зустрічі президента США з його російським колегою та обговорення питань нової конфігурації системи ПРО. У нього запланована зустріч з секретарем Радбезу Росії Миколою Патрушевим, помічником президента РФ Юрієм Ушаковим, главою МЗС РФ Сєргєм Лавровим.

"Першим, хто відчує наслідки введення "чорних списків" Штатами, завтра стане помічник Обами Донілон. Він приїжджає до нас у не надто вдалий час", - написав Пушков у неділю в своєму мікроблозі в Twitter.

Нагадаємо, уряд США оприлюднив список з 18 посадових осіб Росії, щодо яких вводяться односторонні санкції відповідно до "Акту про верховенство закону і підзвітності імені Сєргєя Магнітського", прийнятий Конгресом США в грудні 2012 року. Проти тих, хто увійшов до так званого "списку Магнітського", застосовані санкції: відмова на видачу американських в'їзних віз та замороження активів, що знаходяться на території США, у разі наявності таких.

Російський МЗС назвав дії США відвертим шантажем і відповів на них публікацією власного списку, в який також увійшли 18 людей, яким на підставі федерального закону "Про заходи впливу на осіб, причетних до порушення основоположних прав і свобод людини, прав і свобод громадян Російської Федерації" відтепер заборонений в'їзд до Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.