НОВИНИ

У Венесуелі обирають президента

У Венесуелі 14 квітня відбудуться позачергові президентські вибори, необхідність проведення яких виникла після смерті Уго Чавеса.

Виборчим правом в країні володіють 19 млн осіб. Для них відкрили 13 тисяч виборчих дільниць, обладнаних електронною системою голосування. Закордоном громадяни Венесуели голосуватимуть на 300 дільницях.

Для забезпечення безпеки в день голосування задіяні 141 тисячв військовослужбовців. З вечора п’ятниці до понеділка  заборонено продаж алкогольних напоїв, а також носіння зброї для всіх, крім військових, поліції і спеціальних служб.

На вищий державний пост балотуються сім кандидатів, проте, очікується, що  основна боротьба розгорнеться між в. о.президента Ніколасом Мадуро і лідером опозиційного Блоку демократичної єдності Енріке Капрілесом.

Мадуро у всіх виступах під час виборчої кампанії, Яка цього разу тривала 10 днів, підкреслював, що Чавес - його духовний батько, тому голосувати за нього - це те ж саме, що голосувати за Чавеса.  

Читайте також: Гнила спадщина Уґо Чавеса

Як відомо, президент Венесуели Уго Чавес помер 5 березня. Причиною смерті лідера країни, який тривалий час боровся з онкозахворюванням, став інфаркт.

На президентських виборах у жовтні минулого року  лідер опозиції країни  Енріке Капрілес отримав  44% голосів, поступившись Чавесу. 

Після переобрання, Чавес назвав керівника МЗС країни, віце-президента Ніколаса Мадуро своїм наступником, на випадок нових виборів глави держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.