НОВИНИ

Держдеп США закликає Росію розслідувати смерть Магнітського, а не діяти за принципом "око за око"

З боку Росії було б правильніше провести належне розслідування загибелі юриста Сєргєя Магнітського в СІЗО, а не діяти за принципом "око за око". Про це заявив представник держдепартаменту США, коментуючи відповідь Москви на публікацію так званого "списку Магнітського".

"Правильною реакцією з боку Росії на обурення міжнародної спільноти з приводу загибелі Сєргєя Магнітського було б проведення належного розслідування та притягнення винних у його смерті до відповідальності, а не дія за принципом "око за око", - сказав представник держдепу США.

Нагадаємо, напередодні уряд США оприлюднив список з 18 посадових осіб Росії, щодо яких вводяться односторонні санкції відповідно до "Акту про верховенство закону і підзвітності імені Сєргєя Магнітського", прийнятий Конгресом США в грудні 2012 року. Проти тих, хто увійшов до так званого "списку Магнітського", застосовані санкції: відмова на видачу американських в'їзних віз та замороження активів, що знаходяться на території США, у разі наявності таких.

Російський МЗС назвав дії США відвертим шантажем і відповів на них публікацією власного списку, в який також увійшли 18 людей, яким на підставі федерального закону "Про заходи впливу на осіб, причетних до порушення основоположних прав і свобод людини, прав і свобод громадян Російської Федерації" відтепер заборонений в'їзд до Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.