НОВИНИ

Вищий адмінсуд визнав законним "виїзне засідання" Ради

"Виїзне" засідання Верховної Ради, яке відбулося 4 квітня за участі депутатів від Партії регіонів та КПУ, Вищий адміністративний суд визнав правочинним. Про це повідомляє прес-служба суду.

Судді у висновку зазначили, що "позивач N" вказав, що Верховною Радою України порушені його права на участь в управлінні державними справами, оскільки під час засідання 4 квітня 2013 року були відсутні народні депутати України окремих політичних сил

У ВАСУ заявили, що "при прийнятті постанови суд, зокрема, керувався Рішенням Конституційного Суду України від 17 жовтня 2002 року № 17-рп/2002 у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень статей 75, 82, 84, 91, 104 Конституції України та ухвалою Конституційного Суду України від 27 червня 2000 року № 2-уп/2000 "Про припинення конституційного провадження у справі за конституційними поданнями 57 та 69 народних депутатів України щодо «визнання неконституційними актів, прийнятих на засіданні частини народних депутатів України у приміщенні «Українського дому» 21 січня та 1 лютого 2000 року".

"Суд визначив, що станом на 4 квітня 2013 року Верховна Рада України була правомочною, оскільки її кількісний склад відповідав законодавчо визначеному кількісному критерію, що не заперечують сторони у справі", - йдеться у повідомленні.

"Крім цього, колегія суддів відзначила, що Верховна Рада України правомочна приймати закони і реалізовувати інші конституційно визначені повноваження за умови присутності на її пленарних засіданнях на момент голосування не менше тієї кількості народних депутатів України, яка згідно з Конституцією України необхідна для прийняття відповідного рішення", - зазначаєтсья у повідомленні.

Суд встановив, що рішення про проведення пленарного засідання 4 квітня 2013 року в конференц-залі Верховної Ради України за адресою вул. Банкова, 6-8 було прийнято більшістю народних депутатів України, що підтверджується стенограмою пленарного засідання.

"Таким чином, доводи позивача про протиправність дій Верховної Ради України щодо проведення пленарного засідання за адресою вул. Банкова, 6-8 суд визнав необґрунтованими", - заявили в суді.

Також у відповідь на заяву про порушення принципу відкритості під час "виїзного" засіданя, суд зазначив, що "представникам засобів масової інформації надавалася повна інформація, після завершення пленарного засідання відбулася прес-конференція голови Верховної Ради України, здійснювалася пряма телевізійна трансляція телеканалом «Рада» з наданням можливості отримання відео- і аудіоматеріалів засобам масової інформації".

"Колегія суддів дійшла висновку, що проведення 4 квітня 2013 року десятого пленарного засідання Ради за адресою вул. Банкова, 6-8, за наявності присутніх 244 народних депутатів України, відповідає вимогам законодавства України, що свідчить про те, що Верховна Рада України була правомочна реалізовувати конституційно визначені повноваження, зокрема приймати закони, які можуть бути подані на підпис голові Верховної Ради України і, у разі їх підписання, у подальшому подані на підпис президенту України відповідно до вимог законодавства України", - зазначається у рішенні. 

Відтак, колегія суддів Вищого адміністративного суду у задоволенні позову до Верховної Ради України про визнання її дій протиправними відмовила повністю.

"Постанова Вищого адміністративного суду України є остаточною і оскарженню не підлягає", - підсумовується у повідомленні.

Як відомо, 5 квітня депутат від фракції "Батьківщина" Микола Катеринчук звернувся до Вищого адміністративного суду з проханням визнати протиправним засідання парламенту за участі депутатів від Партії регіонів та КПУ.

Нагадаємо, 4 квітня депутати від фракції ПР, КПУ та частина позафракційних провели "виїзне засідання" Верховної Ради у приміщенні комітетів ВР на вулиці Банковій.Депутати проголосували за 22 закони - деякі з них були прийняті в першому читанні, деякі - в остаточній редакції.

В опозиції вимагають переголосування у сесійній залі ВР прийнятий більшістю законів. У ПР з цим не погоджуються.

Спікер парламенту Володимир Рибак запевняє, що підпише всі закони, які були ухвалені на виїзному засіданні ВР 4 квітня, і направить їх на підпис президенту. Раніше Рибак підписав чотири законопроекти, прийняті під час засідання депутатів більшості у приміщенні комітетів ВР на вулиці Банковій. Президент Віктор Янукович, в свою чергу, заявив, що підпише проголосовані закони після висновків експертів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.