НОВИНИ

Американський експерт: лідер Північної Кореї може повторити помилку президента Сирії

Через свою схожість з режимом Сирії влада Північної Кореї може сама того не бажаючи спровокувати громадянську війну. Про це у своїй статті для The Foreign Policy пише американський соціолог, професор Каліфорнійського університету Джек Голдстоун.

«Існує реальний ризик того, що Корейський півострів послідує прикладу Сирії і заглибиться в громадянську війну між Північною та Південною Кореєю. Так може статися тому, що режими Пхеньяну і Дамаску мають спільний ключовий інгредієнт, який може спровокувати відкритий конфлікт: недосвідченого правителя з хиткою легітимністю», - вважає Голдстоун.

Порівнюючи Кім Чен Ина та Башара аль-Асада експерт підкреслює, що обидва неочікувано для себе, а часто попри свою волю, прийшли до влади після сильних авторитарних батьків, особливо не маючи для цього необхідних навичок та знань. Башар Асад був окулістом і стажувався у Лондоні, Кім Чен Ин вчився в Швейцарії.

«Родинні або персоналізовані режими особливо вразливі в періоди стресу. Вони залежать від патронажу та особистої відданості, котрі можуть зникнути, якщо люди вважають їх слабкими правителями. Тому такі режими занадто гостро реагують на провокації, страждають від дезертирства і впадають в революції або повстання, коли їх партійному і військовому режиму бракує сили», - вважає соціолог.

Читайте також: "В епоху маршала Кім Чен Ина все кардинально відрізняється від того, що було колись у минулому"

«Єдина карта, яку Кім може розіграти, щоб зберегти себе і свою партію, є страх. Тому не треба дивуватися, що він  намагається зберігати країну на межі війни, провокує страх перед міжнародниими альянсами проти його країни і вдається до все більших ядерних випробувань. Але якщо такі маневри всередині країни створять загрози, які інші країни регіону відмовляться далі терпіти, можуть розпочатися реальні бойові дії.

Позиції Кіма слабкі. Якщо він почне війну, Північна Корея, безсумнівно, програє, і цілком імовірно, що його уряд буде повалено. Але він настільки недосвідчений, що може як і Башар аль-Асад сам того не бажаючи розпочати війну і в процесі знищити свою країну», - додає  Голдстоун. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.