НОВИНИ

Neuer Zürcher Zeitung: поки дозволятимуть умови Україна надаватиме перевагу єврооблігаціям замість виконання вимог МВФ

Вихід України на ринок єврооблігацій свідчить про те, що наразі Україна не готова виконати умови МВФ для надання кредиту. Про це пише швейцарське видання Neuer Zürcher Zeitung.

«Без $15 млрд, які має надати нова програма МВФ, Україні загрожують проблеми з позиками, строк виплати яких закінчується цього року. Відповідно до повідомлень ЗМІ, їх обсяг складає близько $10 млрд, з них 3 млрд – самому МВФ. З допомогою трьох випусків єврооблігацій з терміном погашення у 10 років, здійснених між листопадом 2012 та квітнем 2013-го, Україні загалом вдалося збільшити свої резерви на $3,25 млрд. В той же час вона платитиме від 7,5% до 7,8%, що суттєво вище, ніж передбачає кредит МВФ», - пише видання.

«Коментатори інтерпретують перехід на міжнародний ринок облігацій, як знак того, що Україна не готова, принаймні тимчасово, виконати умови МВФ…Аналітик інвестиційного банку Concorde Capital у своїй записці написав, що Україна дійсно продемонструвала майстерність, оскільки випустила єврооблігації до того як стало відомо, що останній раунд переговорів з МВФ був безрезультатним.

Втім, незважаючи на те, що в економіці тимчасово немає значних коливань важливих показників, а саме дефіциту рахунку поточних операцій, не відбулося і значного покращення, ситуація залишається крихкою.

Як видається, допоки міжнародний ринок облігацій буде ліквідним, Київ надаватиме перевагу високим відсоткам заміть умов, які висувають для отримання дешевих грошей МВФ чи Росія; у випадку Росії – участь в управлінні ГТС», - йдеться у статті. 

Читайте також: Міражі Нацбанку. Зростання резервів НБУ - тривожна тенденція