НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Українські видавці не знають, хто поверне їм 4 млн грн боргу від збанкрутілої польської компанії Empik

Українські видавці не знають, хто віддасть 4 млн грн боргу від збанкрутілої польської компанії Empik, яку нещодавно, як стверджують джерела, придбала російська компанія «Эксмо». Про це у коментарі Тиждень.ua повідомив президент Асоціації українських видавців і книгорозповсюджувачів Олексанадр Афонін.

Українським ЗМІ стало відомо про факт купівлі збанкрутілої мережі книгарень «Буква» польської компанії Empik російською компанією «Эксмо», що в Україні представлена книжковими мережами «Читай-город» та «Книжковий супермаркет».

Працівники мережі «Буква» підтвердили, що тепер підпорядковуються не «Empik», а «Эксмо».

Проте в офіційному представництві «Эксмо» тричі повторили, що угода планувалась, але не відбулася. «Ніякої угоди не було. Дивлячись зі сторони на цей увесь процес, у мене викликало це тільки сміх: тому що те, що пишуть в Інтернеті про купівлю — це казки. Більше коментарів я надати вам не можу», — прокоментували в представництві і вирішили не називатись.

Окрім того, в «Эксмо» порадили звернутись до польської сторони: «поляки, мабуть, поінформовані у цьому процесі більше».

«Сьогодні фактично колишніх власників знайти неможливо. Усі листи, усі позови, які надсилаються на їхню юридичну адресу, повертаються з підписом, що орендатор вибув. Люди носяться з рішеннями суддів, але ніхто нікого знайти не може. Представники «Empik» випарувались», – пояснює Олександр Афонін, президент Асоціації українських видавців і книгорозповсюджувачів.

За даними Української асоціації видавців та книгорозповсюджуачів» (УАВК), заборгувала українським видавцям, членам Асоціації, близько 4 млн гривень.

Видавці розгублені, адже не знають, хто розраховуватиметься з їхніми боргами.

Щодо повернення боргів, то Олександр Афонін повідомив, що зустрічався з генеральним директором «Эксмо Україна» і вів розмову щодо можливої угоди про купівлю «Empik» і його боргів видавцям.

«Маринович сказав, що, якщо їх щось і цікавить в «Empik», то лише повернення власних боргів та книгарні, адже навіть збереження діючих книгарень від перепрофілювання при нинішньому стані книжкової торгівлі в Україні – це благо. А щодо боргів українським видавцям «Empik», то ніякого відношення «Empik» до них не має»,  – коментує експерт.

Афонін наголосив, що видавці, які співпрацювали з «Empik» протягом 2008-2012 років, не виключають того, що їх книжки і нині продаються в книгарнях мережі «Буква», оскільки їм ці книжки ніхто не повертав.

Зараз всі книжкові мережі України, за винятком мережі книгарень "Є", опонилися під контролем однієї російської компанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.