НОВИНИ

Присяжнюк збирається рятувати села від вимирання кооперативним рухом

Відродити села зможе лише економічна мотивація сільських мешканців, зокрема розвиток кооперативного руху. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, повідомляє прес-служба відомства.

«Ми сьогодні можемо спостерігати, як з карти України зникають села. І це дійсно невтішна тенденція, оскільки саме в сільській місцевості виробляється більша частка сільськогосподарської продукції. А відбуваються такі негативні явища через те, що протягом 20 років ніхто не приділяв увагу розвитку сільських територій. Тож не дивно, що селяни втратили економічну мотивацію і почався процес урбанізації. Тому завдання нинішнього уряду і міністерства, що я очолюю, – докорінно змінити ситуацію», – зазначив Присяжнюк.

Він наголосив, що Віктор Янукович поставив завдання відродити сільські території, в тому числі і завдяки створенню мережі сільськогосподарських кооперативів, оскільки така форма господарювання вирішить не тільки економічні проблеми, з якими стикаються селяни, а й соціальні.

«Лише давши потужну мотивацію селянам, ми зможемо відродити соціально-економічну інфраструктуру сіл. Наразі ми запропонували селянам об’єднуватися в кооперативи і активно їм у цьому допомагаємо. Також ми вже не перший рік виплачуємо селянам дотації за збереження молодняку ВРХ та компенсуємо їм вартість придбання доїльних апаратів, щоб мотивувати їх займатися тваринництвом. А з цього року починаємо виплачувати дотацію за здачу худоби на переробні підприємства. Тому маю сподівання, що найближчим часом з карти України не зникне жодне село, а навпаки, їх більшатиме», – наголосив Присяжнюк.

Як повідомляв Тиждень.ua за роки Незалежності з мапи України зник 641 сільський населений пункт, зокрема 40 селищ і 601 село. Зокрема, 528 сільських населених пунктів, серед яких 34 селища й 494 села зникли у зв’язку з відсутністю у них жителів, а 113 сільських населених пунктів, серед яких 6 селищ і 107 сіл - через об’єднання з іншими населеними пунктами або через включення їх у межі міст чи селищ міського типу.

Найбільше вимерло сіл на Київщині (94), Полтавщині (55), Житомирщині (45), Сумщині (45), Харківщині (42), Чернігівщині (40).

Нагадаємо, у межах програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, Віктор Янукович наказав Миколі Азарову розробити і впровадити механізм заохочення працевлаштування молоді в сільській місцевості.

Читайте також: Українське село очима Азарова: мандарини у Каховці і кузня кадрів для ІТ-індустрії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.