НОВИНИ

Лутковська про скарги Павличенків на упередженість суду: Це не наше питання

Омбудсмен Валерія Лутковська каже, що футбольні фанати Павличенки не зверталися до неї із заявою про катування в органах внутрішніх справ. Про це вона сказала в ефірі 5 каналу.

"Складність, з моєї точки зору, в межах моєї компетенції, справи Паличенків полягає в тому, що їх заява до уповноваженого (з прав людини) містить виключно обвинувачення стосовно діяльності суду. Ми не втручаємось в суд. Це не наше питання", - заявила Лутковська.

"У зв'язку із цим єдине, чим ми можемо допомогти людині, яка скаржиться на несправедливість судового розгляду - це бути присутніми в судовому засіданні. І у випадку, якщо є деякі процесуальні порушення з боку суду, ми можемо звернутися до вищої кваліфікаційної комісії суддів після завершення справи, після проголошення вироку", - зазначила уповноважена.

За її словами, у зв'язку з тим, що суддя порушив присягу судді, омбудсмен може просити комісію розібратися в тому чи іншому випадку і притягнути суддю до відповідальності.

"Але ми не можемо впливати на суд", - заявила вона.

"Тут я нещодавно говорила з одним із представників Павличенків, з яким випадково зустрілася, і говорила, що якщо мова йде про катування в органах внутрішніх справ, то я просила б заяву, яка була б спрямована дійсно на це...", - сказала Лутковська.

"Тому, що ми не можемо вивчати ту чи іншу справу, виходячи з якихось загальних справ і загальних звинувачень. Нам потрібні конкретні факти, в яких ми будемо конкретно розбиратися. Якщо конкретних фактів немає, то і розібратися досить важко", - наголосила вона.

"Тому я попросила, щоб була конкретна заява. Але тут мене досить непокоїть те, що всі звинувачення стосовно катувань в органах внутрішніх справ з'явилися виключно на етапі розгляду справи в апеляційній інстанції. Цих звинувачень не було під час розгляду справи в першій інстанції", - підкреслила вона.

"Це, можливо, стратегія захисту. Може бути. Але з плином часу буде важче розібратися із тим, чи дійсно цих людей катували в органах внутрішніх справ", - додала Лутковська.

"Такої заяви, яка стосувалась саме катувань і конкретних фактів з конкретними вказівками часу тощо у нас, на жаль, (від Павліченків) немає", - зазначила вона.

Як повідомлялось, 4 квітня Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги на вирок Дмитру та Сергію Павличенкам, засудженим за вбивство судді Шевченківського районного суду столиці Сергія Зубкова на 18 квітня.

Нагадаємо, суддю Зубкова убили 21 березня 2011 року в під'їзді свого будинку в Києві.

Голосіївський райсуд Києва 2 жовтня 2012 року засудив Дмитра Павличенка до довічного ув’язнення, а його сина Сергія Павличенка - до 13 років позбавлення волі за вбивство судді.

14 січня Апеляційний суд Києва вирішив провести часткове судове слідство в рамках розгляду скарги на вирок Павличенкам, які попросили генпрокурора Віктора Пшонку порушити кримінальну справу проти слідчого, який, за їхнім твердженням, сфальсифікував матеріали допиту одного з основних свідків.

Сергій Павличенко в Апеляційному суді 31 січня заявив, що зізнався у вбивстві судді Зубкова під тиском слідства - явку з повинною з нього вибили електрострумом. Павличенко-молодший стверджує, що міліціонери самі казали йому, що говорити під час допиту та слідчого експерименту.

По всій Україні відбулись акції на підтримку батька і сина Павличенків. Громадськість переконана, що вони не причетні до вбивства.

Звинуватили у отриманні іноземних грошей