НОВИНИ

Держкіно пропонує ввести збір на розвиток кінематографа

Держагентство з питань кіно виступає за введення збору на розвиток українського кінематографа, а також за зменшення квоти українських фільмів у національному прокаті з 30% до 10% - у відповідності до кількості фільмів вітчизняного виробництва. Про це заявила голова Держкіно Катерина Копилова на прес-конференції 9 квітня.

"Головний аспект, який хотілося б відзначити - це необхідність введення збору на розвиток вітчизняної кінематографії. Це питання обговорюється протягом багатьох років", - сказала вона, зазначивши, що державного врегулювання потребує нормативно-правова база кінематографії та врегулювання процесу надання держпідтримки на створення фільмів. 

Також голова Держкіно виступає за створення єдиного електронного прейскуранта у сфері кінематографії.

Також Копилова  наголосила, що вітчизняне кіно досить представлене в українському прокаті в 2012 році.  При цьому Копилова розкритикувала існуючу систему квотування українських фільмів у національному прокаті, яка становить не менш 30% екранного часу.

"Я взагалі вважаю, що квота повинна відповідати кількості фільмів, створених відповідно до кількості фільмів прокатних....тобто якщо ми робимо 10, а на екрани виходить 100 американських, то квота повинна бути 10%", - вважає вона.

В той же час Копилова відзначила, що  Держкіно цього року має намір виготовити й випустити 12 повнометражних ігрових фільмів. Також заплановано виробництво ще 20 анімаційних фільмів і близько 39 документальних.

Голова Держкіно повідомила, що за 2012 рік було виготовлено й випущено в прокат 11 ігрових фільмів.  Крім того, за минулий рік було зафіксовано істотне зростання виробництва документальних фільмів і анімації. Водночас практично не було дитячих фільмів.

"Що стосується того, що українського кіно не побачиш у кінотеатрах - це неправда, це лукавство... Жоден український фільм, знятий і готовий до прокату, не буде обмежений - я обіцяю! Єдине питання - у кількості копій", - сказала голова Держкіно.

Як відомо, на фінансування кіногалузі України у 2012 році виділили 113 млн гривень - на державне замовлення, та 50 млн гривень на державну фінансову підтримку виробництва і розповсюдження національних фільмів.

Згідно з даними Держкіно, з 13 фільмів, вироблених частково за кошти держбюджету у період 2008-2012 роках  у прокат надійшли 7.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.