НОВИНИ

Міліція розпочала кримінальне провадження за фактом випробувань вакцини на дітях

Управління МВС України у Полтавській області відкрило кримінальне провадження за фактами клінічних випробувань препарату «Доріпенем» на дітях у педіатричному відділенні Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні. Про це свідчить відповідь УМВС України в Полтавській області на звернення від групи народних депутатів від опозиції, повідомляє прес-служба «Батьківшини».

«У документі зазначено, що в педіатричному відділенні Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні клінічне дослідження препарату «Доріпенем» на дітях проводилося без акредитаційного сертифікату майже півтора роки. Таким чином були порушені права пацієнтів та вимоги відповідного законодавства. Нині за даним фактом розпочате досудове розслідування». – йдеться у повідомленні.

За словами народного депутата Андрія Пишного, службові особи Міністерства охорони здоров'я України фактично покривали проведення протизаконних клінічних випробувань лікарських засобів на дітях.

«Незважаючи на це, представники МОЗу публічно запевняють, що законно використовували дітей для тестування вакцини. На жаль, така практика порушення законодавства, досить давно закріпилась у вітчизняній сфері охорони здоров’я. Над людьми проводять незаконні дослідження, що призводять до летальних випадків, а лікарі, винні у людських смертях, продовжують працювати, не несуть жодної відповідальності та не підлягають покаранню», - наголосив Пишний.

«Клінічне дослідження терапії препаратом «Доріпенемом» в педіатричному відділенні Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні проводилося без акредитаційного сертифікату майже півтора року. Факти порушень чинного законодавства з боку міністерства охорони здоров’я та організацій у сфері охорони здоров’я були викладені у поданні Генеральної прокуратури України. Проте МОЗ не вжило щодо цих фактів жодних заходів». – підкреслюють в опозиції.

У зв’язку з цим, народні депутати від опозиції звернулися до генерального прокурора, голови СБУ, віце-прем’єр-міністра, відповідального за сферу охорони здоров’я, міністра внутрішніх справ, міністра доходів і зборів з вимогою провести невідкладну перевірку численних фактів проведення протизаконних клінічних випробувань лікарських препаратів на дітях. А всіх посадовців, винних у летальних випадках, пов’язаних із застосуванням неперевірених препаратів та вакцин, притягнути до кримінальної відповідальності.

Як повідомлялось, ранше народний депутат від опозиції Валерій Головко звернувся із запитом до начальника департаменту охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації з вимогою розібратися з інформацією, що в області дітей-сиріт використовують для випробувань вакцин і медпрепаратів, що не мають акредитаційного сертифікату.

Заступник міністра охорони здоров'я Олександр Толстанов 12 березня заявив, що проведення клінічних випробувань препаратів регламентується відповідним наказом міністерства.

Толстанов підкреслив, що перед використанням препарату було отримано згоду від батьків дітей, на яких тестувалися ліки.

Нагадаємо, раніше депутат від "Батьківщини" Андрій Сенченко заявив, що після використання вакцин виробництва фірми "Фармстандарт-Біолік", яка належить сину міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової, тільки в 2012 році померло 8 дітей

Після скандалу Олександр Богатирьов продав свої 19% акцій компанії "Фармстандарт-Біолік" іншому акціонерові - Олександру Забудкіну, збільшивши свій пакет до 42%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.