НОВИНИ

В Австрії керівника фірми, якій належить «Межигір’я», засудили до п’яти років тюрми

Керівника австрійської фірми, якій належить 99% компанії-власника «Межигір’я», Йогана Вановітца 5 квітня суд засудив до п’яти років ув’язнення. Про це повідомляють усі провідні австрійські ЗМІ, пише у своєму блозі на «Українській правді» журналіст Сергій Лещенко.

Суд ув’язнив Вановіца як головного учасника скандалу, що сколихнув Австрію під назвою "Телеком-афера". Зокрема, Вановітц як брокер вчиняв маніпуляції з курсом Telekom Austria заради отримання менеджерами цієї публічної компанії завищених бонусів. До цього двох його спільників суд засудив до трьох з половиною та трьох років ув'язнення, а третього – до року ув'язнення та двох років умовно.

"У п'ятницю ввечері брокер Йоганн Вановітц був засуджений до п'яти років позбавлення волі. Крім того, разом із уже засудженими по цій справі менеджерами Telekom Austria він повинен відшкодувати шкоду, заподіяну компанії, у розмірі близько 10 мільйонів євро", – ідеться у повідомленні австрійського прес-агентства APA.

Суддя Міхаель Толстюк з Кримінального суду Відня відмовився вважати дії Вановітца такими, що вчинені у стані крайньої необхідності. Під час процесу Вановітц намагався довести, що він насправді рятував Телеком від наслідків злочинного фінансового посягання.

Цікаво, що Вановітц донедавна був керівником віденської компанії "Euro East Beteiligungs GmbH", яка заснувала українську фірму "Танталіт", що вважається номінальним власником резиденції Віктора Януковича "Межигір'я".

Згідно з витягом звіту з підписаним Вановіцом, "Euro East Beteiligungs GmbH" належать 99% статутного капіталу фірми "Танталіт".

Крім того, на початковому етапі сімейна контора Вановіца Euro Invest Bank була навіть номінальним засновником Euro East Beteiligungs GmbH, володіючи часткою в 65%. Згодом вони переуступили свої акції британській фірмі Blythe (Europe) Ltd, якою володіє траст із Ліхтенштейну.

Про те, як родина Януковича ховає в Австрії свої права власності на "Межигір'я" минулого року писала провідна австрійська газета Die Presse.

Крім того, Вановітца знають і брати Андрій і Сергій Клюєви, тому що він допомагав розміщати на австрійській біржі їхнє сімейне підприємство Slav AG.

«Якщо австрійський апеляційний суд залишить вирок Вановітцу в силі, це означає, що він перебуватиме в руках тамтешнього правосуддя до 2018 року. Таким чином, після зміни влади в Україні новим прокурорам буде простіше знайти ключового свідка в афері "Межигір'я". Але вже зараз українській опозиції слід "бомбити" австрійську прокуратуру та органи FATF запитами з проханням перевірити роль Вановітца у історії приховування власності родини Януковича», - пише Лещенко.

Нагадаємо, співзасновником фірми «Танталіт» виступає депутат Київської облради Павло Литовченко. Він також є співзасновником компанії ТОВ «Центравіа», у якої президент Віктор Янукович орендує вертоліт AgustaWestland - 139 італійсько-американського виробництва. 

Крім того, 35% компанії «Танталіт» належить компанії Blythe (Europe) Ltd, власником якої, згідно з британським реєстром, є траст із Ліхтенштейну P&ACORPORATETRUST.