НОВИНИ

Турецький спікер: Відношення Туреччини до України залежить від вирішення проблем кримських татар

Спікер парламенту Туреччини Джеміль Чічек зробив акценти на необхідності повного відновлення прав кримських татар, що повертаються з місць сталінської депортації. Про це він заявив під час офіційного візиту до України у Криму, де зустрівся з керівниками автономії, а також меджлісу кримськотатарського народу.

Також він звернув увагу на скасування постанови кримського парламенту 2005 року про визнання подій 1915 року геноцидом вірмен Османською імперією.

"Джеміль Чічєк говорив про зону вільної торгівлі, про необхідність збільшення товарообігу між Україною та Туреччиною з 6 до 20 мільярдів доларів. Одночасно він висловив підтримку меджлісові, який влада зараз ігнорує та вимагав скасування постанови про визнання геноциду. Константінов (голова Верховної Ради Криму Володимир Константінов. – Ред.) заявив, що Крим готовий до вирішення всіх спірних питань", – розповіло джерело.

Близький до провладної більшості позафракційний депутат парламенту автономії Енвер Абдураїмов, який був присутній на перемовинах, практично підтвердив слова джерела.

"Вони наполягали на тому, щоб ми, як парламент Криму, переглянули питання про геноцид, забрали політику та більше звернули увагу на історію… Також вони зауважили, що відношення Туреччини й України лежатимуть у той площині, у якій Україна вирішуватиме проблеми кримських татар", – сказав він.

На думку публіциста, доцента НаУКМА Ігора Лосєва, у Криму точиться прихована релігійна боротьба.

Більше про це читайте у статті «Халіфат від Могильова?» у черговому числі «Українського тижня».

Нагадаємо, раніше Мустафа Джемілєвв інтерв’ю Тиждень.ua заявив, що влада проводить курс на «зачистку»управлінського корпусу автономії від кримських татар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.