НОВИНИ

Посол Росії нарікає, що блокована Рада уповільнює переговори щодо ГТС

Посол Росії в Україні Міхаїл Зурабов пов'язує зниження інтенсивності українсько-російських переговорів щодо створення консорціуму з управління українською ГТС з блокуванням роботи Верховної Ради. Про це він сказав на брифінгу 6 квітня.

"Справді, не можна не погодитися з тим, що інтенсивність цих переговорів дещо зменшилася. Для створення газотранспортного консорціуму незалежно від того, буде він двосторонній або тристоронній, необхідно внести зміни до українського законодавства. А те, що ми спостерігаємо останнім часом - непрацездатність Верховної Ради - свідчить про те, що внесення цих змін на сьогодні може мати труднощі", - сказав посол.

За його словами, для створення консорціуму Україна має внести зміни до п'яти законів, а також внести "деякі корективи у свої міжнародні зобов'язання".

"Той факт, що зараз робляться спроби повернути дієздатність українському парламенту, з нашої точки зору - сигнал до того, що якщо домовленостей буде досягнуто, то вони можуть бути належним чином оформлені", - підсумував  Зурабов.

Нагадаємо, раніше видання "Коммерсант-Украина" повідомило, що за ініціативою Росії були припинені переговори щодо створення консорціуму з управління українською ГТС. Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заперечив цю інформцію та заявив, що консультації тривають. За його словами, Україна розглядає всі варіанти щодо формату консорціуму.

Опозиція парламенту блокує трибуну і президію парламенту з 2 квітня.  4 квітня депутати від фракції ПР, КПУ та частина позафракційних провели "виїзне засідання" Верховної Ради у приміщенні комітетів на вулиці Банковій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.