НОВИНИ

"Виїзне" засідання Ради оскаржили у суді

Депутат від фракції "Батьківщина" Микола Катеринчук просить Вищий адміністративний суд визнати протиправним засідання парламенту за участі депутатів від Партії регіонів та КПУ, яке відбулося 4 квітня в приміщенні комітетів на вулиці Банковій, 6/8. Про це повідомляє прес-служба європейської партії.

Відповідний позов до ВАСУ було подано 5 квітня.

"Катеринчук стверджує, що стаття 2 Регламенту ВРУ допускає проведення засідання в іншому приміщенні, але рішення про це має прийматись самим парламентом і бути оформлено відповідним актом – постановою", - йдеться у повідомленні.

"Натомість за словами Голови ВРУ Володимира Рибака, рішення щодо проведення пленарного засідання у приміщенні комітетів ВРУ на Банковій було ухвалено не парламентом, а «зборами депутатів» за участю депутатів фракцій ПР, КПУ та деяких позафракційних. Відтак, ніким не уповноважений суб’єкт – «збори депутатів» перебрали на себе ті повноваження, які віднесені до компетенції ВРУ. За подібним підходом можна провести засідання парламенту будь-де, навіть не обов’язково в Україні, та ухвалити будь-яке рішення. Таким чином, є ознаки узурпації влади", - вважає позивач.

"Діями парламенту мене було позбавлено можливості реалізовувати своє право, як народного депутата, що встановлено та гарантовано Конституцією та Законом «Про статус народного депутата України», а також позбавлено можливості виконувати свої обов’язки депутата", - заявив Катеринчук. 

"Більш того, на цьому засіданні ВРУ ухвалювала юридично значимі рішення – приймала закони. Відтак, суд має визнати дії ВРУ протиправними", - резюмував депутат.

Нагадаємо, 4 квітня депутати від фракції ПР, КПУ та частина позафракційних провели "виїзне засідання" Верховної Ради у приміщенні на вул. Банковій, 6/8. Опозицію туди не пустили.

Впродовж «виїзного» засідання парламенту 4 квітня у будівлі комітетів на вулиці Банковій встигли проголосувати за 22 закони - деякі з них були прийняті в першому читанні, деякі - в остаточній редакції.

В опозиції вимагають переголосування у сесійній залі ВР прийнятий більшістю законів. У ПР з цим не погоджуються.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.