НОВИНИ

Президент Freedom House: На місці Януковича Обама не зберігав би мовчанку щодо "виїзного" засідання Ради

Події 4 квітня псують імідж українського законодавчого органу та України загалом, вважають колишній посол США в Україні та старший науковий співробітник Інституту Брукінґса Стівен Пайфер.

«Рада не справляє враження державного органу, який намагається вирішити серйозні проблеми в країні», – зазначив Пайфер.

У результаті, говорить Пайфер, це може негативно позначитися на шансах України підписати Угоду про Асоціацію з ЄС та погіршити відносини зі США: «Робота Верховної ради не відповідає уявленню європейців про нормальну роботу законодавчого органу. Це посилює позиції тих, хто каже, що Україна ще не готова до глибшої інтеграції в Європу. Також я очікую, що ви не побачите багато контактів на високому рівні і зі США. Нещодавно в Київ приїжджала заступник Державного секретаря США Венді Шерман. Я думаю, що це – найвищий рівень представництва американського уряду в Україні, на який може розраховувати українська влада».  

Президент Freedom House Девід Кремер, який раніше опікувався українськими питаннями в Державному департаменті США, вважає, що розвиток політичних подій підриває авторитет України, яка головує в ОБСЄ, та може стати негативним фактором в євроінтеграційних намірах.

Але, звертають увагу обидва експерти, ще більшу шкоду останньому завдасть нещодавнє судове рішення щодо Юрія Луценка. Обидва експерти закликають представників українського парламенту якомога швидше відновити його нормальну роботу. І тут основну роль мусить зіграти президент країни Віктор Янукович, переконані вони. 

Щодо "виїзного засідання" Ради Кремер наголошує: «Це обов’язок президента сказати, що парламент мусить зустрітися в повному складі та почати шукати компроміси. Американський Конгрес теж дуже поляризований. Але республіканці в Палаті представників та демократи в Сенаті не проводять сесії за межами їхніх залів засідань, виключаючи з них меншість. Якщо вони б це спробували, то президент Обама не зберігав би мовчанку щодо цього», – вважає Кремер. 

 «Президент Янукович, якщо він хоче рухати Україну ближче до Європи, мусить закликати обидві сторони шукати компроміси. Він мусить думати про те, як за межами України виглядає той факт, що Рада не працює».

Обидва експерти ставлять під сумнів легітимність рішень, прийнятих на окремому засіданні парламенту, та звертають увагу на те, що розкол та заворушення в Києві сталися в дуже незручний час – під час роботи місії МВФ. А отже, можуть мати для України не лише політичні, а і безпосередні фінансові наслідки.

Нагадаємо, вчора депутати від фракції ПР, КПУ та частина позафракційних проголосували за проведення засідання Верховної Ради не у залі засідань парламенту на вулиці Грушевського, а у приміщенні на вул. Банковій, 6/8. «За» таке рішення підняли руки 244 народних депутатів.

О 15:00 спікер Володимир Рибак оголосив засідання закритим і пообіцяв завтра вернутися в Раду.

Водночас, за інформацією опозиції і джерел у Партії регіонів, у засіданні «чорної» Ради брали участь не 240, а 168 депутатів.

Вночі 4 квітня стали відомі імена та прізвища 244 депутатів, які брали участь у виїзному засіданні Верховної Ради України. 

Опозиція провела свої збори у сесійній залі  ВР та закликала спікера ВР Володимира Рибака повернутися до сесійної зали і проводити засідання

Перший президент Леонід Кравчук зауважив: якщо депутати не зможуть домовитися про спільну роботу, вони мають саморозпуститися. 

Раніше лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк порівняв засідання більшості під головуванням Рибака з ГКЧП

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.