НОВИНИ

Жодному молодому письменнику перша премія "Смолоскип" не дісталася

У столичному Будинку вчителя нагородили переможців літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» – однієї з найважливіших літературних премій країни для молодих письменників.

Незважаючи на те, що це був ювілейний двадцятий конкурс, першої премії не присудили нікому. Другу премію отримали поети – Олена Герасим’юк і Заза Пауалішвілі з Києва та Марія Хімич із Житомира. Вірші переможців, за традицією, найближчим часом вийдуть окремими книжками.

Третя премія в номінації «Поезія» дісталася Ользі Єрмак, Оксані Гаджій, Ніці Новіковій, Ірині Загладько, Євгенії Любій та Роману Романюку.

Лауреатами третьої премії стали також прозаїки: Андрій Тужиков, Марія Хімич і Любов.

Ведучі нагородження – Ірина Шувалова й Мирослав Лаюк – були вбрані в одяг, стилізований під морський, а на екрані біля сцени весь час демонструвалися відеокадри з морями, річками, штормами й повенями.

«Це пов’язано не так із погодними водно-сніговими катаклізмами, як із тим, що сьогоднішня церемонія є символічним входженням на корабель, ковчег літератури», – сказав із цього приводу директор видавництва «Смолоскип», член журі конкурсу Ростислав Семків.

Минулого року в «смолоскипівському» конкурсі більше відзначилися автори, які є вихідцями з західних регіонів, а цього разу найпомітнішими виявились уродженці Центральної України. 

Читайте також: За останні 10 років Шевченківською премією нагороджували здебільшого поетів, які пишуть про долю народу і красу природи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.